No Tag To Print

סמוטריץ׳: רצינו איחוד – עוצמה יהודית בחרו לסרב

יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' הגיב בחשבון הפייסבוק שלו לטענות כי אינם מעוניינים בשילוב 'עוצמה יהודית'

יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' הגיב היום (שלישי) בחשבון הפייסבוק שלו בדבר הטענות כי הוא שקד והרב פרץ אינם מעוניינים להתאחד עם "עוצמה יהודית" בה חבר עו"ד איתמר בן גביר.

"אני שמח על האיחוד שהבאנו אתמול בשורות הימין וכדי שהשמחה תהיה שלמה, אני רוצה את עוצמה יהודית איתנו! אנחנו רוצים שאיתמר בן גביר יהיה חבר כנסת!", כתב בפתח דבריו סמוטריץ' והוסיף:

"כמה נקודות שחשוב לדעת:
א. מיד כשנפתחה מערכת הבחירות אמרתי שהאיחוד הוכיח את עצמו והוא צריך להמשיך לרוץ הלאה. הצעתי לשותפיי הרב רפי ואיתמר לאשרר מצב קיים. כך בחר לעשות הרב רפי, אבל לצערי עוצמה בחרו לסרב. מאז ועד היום מנהיגי עוצמה בחרו לריב, להיעלב, לחפש אשמים ולזרוק בוץ במקום לדבר ולהתחבר.

ב. להזכירכם, המקום (5) של עוצמה היה אמור להיות בכנסת ורק בגלל התערבות פסולה של בג"ץ, מיכאל הוצא מהרשימה. את כל ההתחייבויות שלי כלפיהם קיימתי בשמחה ובזכות, כולל התחייבויות כספיות עד השקל האחרון. היינו איתם בוועדת הבחירות ופעמיים בבג"ץ כדי לשנות את רוע הגזירה, בליל הבחירות מעל הפודיום שבתי על ההתחייבות להתפטר מהממשלה ולאפשר לאיתמר להיכנס לכנסת. הבחירות החוזרות טרפו הכל.

ג. לאורך ימים ארוכים התחננתי בפני אנשי עוצמה להמשיך את החיבור איתנו. הם התעקשו על שיפור עמדות. הסכמתי. הצענו לאיתמר את המקום ה-4 ברשימה! אך גם להצעה הזו הוא סירב. ביקשתי לפני שבועים שניפגש ביחד אצל הרב ליאור כדי ללבן את המחלוקות ולהגיע להבנות ולחתום על הסכם. איתמר סרב גם להצעה הזו.

תיכננתי לגשת לחיבור הטכני עם הימין החדש מעמדת כח ורק אחרי השלמת האיחוד המשולש שלנו (איחוד לאומי, בית יהודי ועוצמה יהודית) אבל איתמר סירב גם למקום הרביעי וסגר בפניי את הדלת. הגענו לא מספיק חזקים למו"מ עם הימין החדש וזה דרש פשרות נוספות.

ד. הבנתי שהדרך חסומה וניגשתי יחד עם הרב רפי לאיחוד עם מפלגות אחרות. המשא ומתן התנהל עם הימין החדש בענייניות ובכבוד ואתמול חתמנו על חיבור עד אחרי הבחירות כדי למנוע איבוד קולות, למקסם את הכח שמימין לליכוד ולהביא להקמת ממשלת ימין. לי אישית וגם לחבריי היה חשוב להשאיר מקום לעוצמה יהודית גם במצב החדש שבו כבר יש שלשה גופים שרצים יחד. לכן בכל זאת שמרנו את מקום לאיתמר בן גביר.

ה. אנחנו רוצים שאיתמר יהיה בכנסת. אנחנו לא מתעלמים מהיכולות והיחודיות שלו – נדע לעבוד מצוין מהכנסת ומהממשלה בשיתוף פעולה ולהיות מכפיל כוח לימין. אני קורא לך ידידי (באמת ידידי) איתמר, בוא כנס לכנסת הבאה. רוץ ברשימת האיחוד הגדולה. אל תתפתה להרפתקאות שבהן תוכל אולי להיות צודק וללכת עד הסוף המר שיביא להקמת ממשלת שמאל. תהיה חכם ואחראי ותצטרף.

ו. איתמר, אני יודע שרצית מקום גבוה יותר ובאמת חשבת שהוא מגיע לך, בצדק מבחינתך. אגלה כאן משהו: כולנו ויתרנו לכל אורך הדרך. אין מישהו משלישיית בנט הרב רפי ואנכי שלא ויתר. אני ויתרתי והלכתי צעד אחורה למקום השני לטובת החיבור עם הבית היהודי, אחר כך ויתרתי על מקום נוסף לטובת החיבור עם הימין החדש. הרב רפי ויתר על הובלת הרשימה (ויתור אישי, פוליטי וערכי שהיה קשה לו מאוד), נפתלי בנט ויתר על כבודו וממנהיג מפלגה הפך למספר 4. כולנו ויתרנו ויתורים אישיים ופוליטיים. לא כי אנחנו חושבים שזה לגמרי משקף את המגיע לנו, אלא כי ככה עובדים במשותף, ככה מתאחדים וכך מצופה שתנהג גם אתה, חברי.

ז. אל תמשיכו להשליך עלי בוץ, ועל הרב רפי ועל אחרים. זה לא מועיל ולא שייך. רק תחליטו להגיע לאיחוד ואתם תהיו שם. אל תעסקו ב'כבוד' שכביכול מישהו מנסה לפגוע בו. באתם לעבוד בפוליטיקה כדי להועיל ולעשות טוב. יש לכם הזדמנות שאסור להחמיץ. אתם חשובים מדי בשביל זה ויש לכם יחד איתנו אתגרים גדולים לעבוד עליהם בתחום ארץ ישראל, בזהות היהודית, במשילות מול שלטון המשפטנים ובסוגיות רבות אחרות. פשוט בואו, שימו את כל הדברים הפחות חשובים בצד ותגיעו להיות חלק חשוב ומשמעותי.

ז. אני רוצה את זה. הימין רוצה את זה. והרשימה המאוחדת רוצה את זה. בכנסת הבאה איתמר בן גביר יהיה חבר כנסת!"

 

It is not Android