דף הבית > כלכלה וצרכנות > סכסוך עבודה בתאגיד השידור הציבורי "כאן"

סכסוך עבודה בתאגיד השידור הציבורי "כאן"

הסכסוך הוכרז בעקבות חשש בוועד העובדים מפיטורים מתוכננים. כאן: "חובתנו לשמור על גבולות התקציב". תקציב התאגיד הממומן מכספי משלם המסים עומד השנה על 747 מיליון שקל

כאן - תאגיד השידור - לוגו
כאן – תאגיד השידור – לוגו

סכסוך עבודה בתאגיד השידור הציבורי "כאן": אתמול (רביעי) הוכרז הסכסוך בעקבות חשש של העובדים מפיטורים מתוכננים של עשרות עובדים. כך דווח ב"גלובס".

במכתב שפורסם ב"גלובס" ונשלח מטעם הוועד המשתייך להסתדרות נכתב: "ההנהלה פועלת בחוסר תום-לב מוחלט: מבצעת מהלכים חד-צדדיים ובהם שינויים בתנאי ההעסקה, הרעה בתנאי שכר, הפרת ההסכמים עם עובדי רשות השידור לשעבר וכאמור פיטורי עשרות עובדים, תוך התעלמות מההתארגנות של העובדים ומחובתם לקיים עמנו היוועצות".

מתאגיד השידור "כאן" נמסר בתגובה ל"גלובס": "מכתבו של הוועד רצוף באי-דיוקים, ואין הליך פיטורים של עשרות עיתונאים. חובתנו לשמור על גבולות התקציב וכן על זכויותיהם של העובדים תוך הקפדה על עידוד המצוינות. בשבועות האחרונים מתקיים דיאלוג שוטף בין ההנהלה, הוועדים וההסתדרות, שיימשך עד לפתרונות וסיכומים המקובלים על כל הצדדים".

בחודש שעבר פורסם כי תקציב התאגיד, הממומן מכספי הציבור יעמוד ב-2018 על 747 מיליון שקל. עליה של כ- 150 מיליון שקלים מתקציבו בשנה שעברה. לפי דיווח ב"וואלה ברנז'ה", כ-220 מיליון שקל מתוך התקציב נועד להוצאות על שכר העובדים. השכר הממוצע בארגון הוא 14 אלף שקל ברוטו לעובד בחודש, ועלות המשכורת הממוצעת היא 20 אלף שקל בחודש.

כמו כן פורסם ב"וואלה ברנז'ה" כי 650 מיליון שקל, רוב רובו של התקציב מגיע מהכספים שמשרד התחבורה גובה מהציבור עבור "אגרת הרדיו" ברכב. במהלך דצמבר דווח ב"גלובס" כי 12% מתקציב התאגיד מוקצה לטובת הקטגוריה: "תפעול, נדל"ן ותשתיות".

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

הסנקציות עובדות: פולקסוואגן סוגרת מפעל הרכבה באיראן

ענקית הרכב מגרמניה הודיעה כי החליטה להיענות לבקשת הבית הלבן ולחסל את עסקיה באיראן. ההודעה מהווה מכה רצינית לאיחוד האירופי שמנסה לשמר את הסכם הגרעין למרות הסנקציות האמריקאיות