סכסוך בכירים במשרד הבריאות: על פי דיווח בעיתון 'ישראל היום', מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב וראש שירותי בריאות הנפש במשרד, ד"ר טל ברגמן מסוכסכים ונמצאם במשבר חריף הפוגע בתפקוד מערכת בריאות הנפש בישראל ויש בו גם לכדי פגיעה במטופלים עצמם.

על פי הדיווח, שני הניצים מסוכסכים מזה רב, אך חלה החמרה לאחרונה בדמות עימותים בישיבות המשרד. בישיבה שהתקיימה ב- 19 למרץ, ננזפה ד"ר ברגמן בפני כל הנוכחים על ידי המנכ"ל שאמר לה כי העלייה במקרי האלימות בבתי החולים הפסיכיאטריים מעידה על "רשלנות מקצועית". בהמשך, בישיבה שהתקיימה ב- 2 לאפריל ואותה ניהל מנכ"ל המשרד, משה בר סימן טוב הוא קרא לה לצאת מן הישיבה במילים: "תצאי מכאן, אני לא צריך את כל הפרצופים שלך כאן".

"במהלך הדיון ציינתי שאני תמיד נוהג להקשיב לנאמר והגבת בגיחוך שאותו מצאתי כלא ראוי, ובהמשך לכך ביקשתי אותך לעזוב את הדיון לאלתר", כתב המנכ"ל לברגמן על פי הפרסום ב'ישראל היום', עוד הוסיף, "לצערי, אני מוצא לא פעם כי התנהלותך במהלך דיונים לא מאפשרת שיח פתוח, בפרט לאנשי המקצוע בניהולך. לא ארשה התנהלות כזו בדיונים במשרד ובדיונים בראשותי בפרט".

ברגמן השיבה לו: "לצערי זה תקופה ארוכה שאני, כבעלת משרה בכירה בארגון, חשה כי התנהלותך כלפי נשים בכירות ואסרטיביות במשרד, אשר נוהגות לעמוד על עמדתן המקצועית, הינה מבזה ומשפילה". עוד הוסיפה במכתבה למנכ"ל: "במשך תקופה ארוכה אתה מנסה באופן מגמתי למצוא פגמים יש מאין בהתנהלותי המקצועית והבין־אישית וזאת במטרה ברורה 'לתפור לי תיק'… כוונותיך כלפיי אינן נקיות, ואני אמשיך להתנהל באופן מכובד".

אורן רפאל

אורן רפאל