דף הבית > תרבות > סכנה לאירוויזיון בישראל: איום בתביעה נגד יוצרי השיר Toy

סכנה לאירוויזיון בישראל: איום בתביעה נגד יוצרי השיר Toy

תאגיד המוזיקה "יוניברסל" שלח התראה לפני תביעה ליוצרי השיר הישראלי זוכה אירווויזיון 2018 בטענה שהוא מועתק. דורון מדלי טס ליישב את העניינים. דומה? שפטו בעצמכם

הנציגה הישראלית וזוכת אירוויזיון 2018 נטע ברזילי. צילום: פלאש 90

 

סכנה לקיום האירוויזיון בישראל: תאגיד המוזיקה האמריקני "יוניברסל" שלח מכתב התראה חמור ליוצרי השיר Toy בטענה כי הוא מועתק, כך פורסם הערב (ג') בתכנית "ערב טוב עם גיא פינס" בקשת.

ביוניברסל טוענים כי השיר הישראלי זוכה האירוויזיון הועתק מהשיר זוכה הגראמי Seven Nation Army של להקת "הוויט סטרייפס", דבר המהווה הפרה של זכויות יוצרים. על כן נשלח לפני שבועיים מכתב התראה לפני תביעה ליוצרים דורון מדלי וסתיו בגר. מדלי ששוהה כעת בפריז יטוס מחר ללוס אנג'לס בניסיון לפתור את המשבר.

דורון מדלי ונטע ברזילי בטקס פרסי אקו"ם. צילום: פלאש 90

 

יחד עם זאת, פשרה בנושא עלולה אף היא להעיב על קיום האירוויזיון בישראל, שכן תקנון התחרות קובע ששיר שמשתתף בתחרות חייב להיות מקורי. באיגוד השידור האירופי עשויים לבטל את הזכייה שהביאה נטע ברזילי במאי האחרון באמירה שהשיר כלל לא עמד בתנאי הסף של התחרות.

דורון מדלי השיב לידיעה: "הופתענו לקבל מכתב שכזה ואנחנו מטפלים בזה. אני מאמין שבשבועיים הקרובים הנושא ייפתר על הצד הטוב ביותר, ולרצונם של כל הצדדים".

האם השירים באמת כל כך דומים? שפטו בעצמכם:

מאש-אפ נטע נגד The White stripes


 The White stripes – Seven Nation Army 

נטע ברזילי – Toy

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

הזמר שהושפל במסר לאביב גפן

לאחר שהושפל בתכנית ריאליטי ע"י גפן בשל מגוריו בשומרון, סוגר אדם גוזלן חשבון לקראת יום כיפור: "לא הצלחת להכיל אותי כבן אדם, חבל"