פחות משלושה שבועות לפתיחתו המתוכננת של בלומפילד המחודש, והבעיות ממשיכות לצוץ. אל המחסור בחניה, אלתור השאטלים שמספק פתרון רק למי שגר בתל-אביב וצפונה והספק לגבי הדשא, מצטרף השיפוע התלול של יציעים 9-8-7-6, שעלול לגרום לאוהדים תחושת ורטיגו. כך חושף הבוקר (ב') לראשונה, עורך מדור הספורט ב"ישראל היום"-עודד שלו

בעוד 19 ימים, כפי שהתחייבו עיריית תל אביב והעומד בראשה רון חולדאי, אמור המשופץ להיפתח. ההכנות והעבודות נמצאות בשיאן כדי לעמוד בתאריך היעד, אולם עדיין יש כמה בעיות שמעיבות על החגיגה.

הראשונה שבהן היא השיפוע התלול מדי של המושבים בחלק העליון של שערים 9-8-7-6. השיפוע הזה עלול לגרום לתחושת ורטיגו כאשר מטפסים ויורדים מהיציע, כאשר מתרוממים מהכיסאות לחגוג שער או מכל סיבה אחרת.

חשוב לציין שלא מדובר פה בסכנת נפילה, אלא רק בתחושה לא נעימה שתגרום קרוב לוודאי לחלק מהצופים לחוש סחרחורת. בעירייה חשבו בתחילה לפתור את הבעיה בהצבת מעקי בטון לבטיחות, אך בסופו של דבר הוחלט לוותר על הרעיון. הנחת העבודה בעייריה היא שכאשר היציעים מלאים תחושת הוורטיגו לא תהיה קיימת.

אולם מה יקרה במשחקים פחות מושכי קהל? הרי לא סביר להניח שבמשחקים כמו בני יהודה מול נס ציונה היציעים יהיו מלאים, ואז התחושה של אלה שיישבו ביציעים הגבוהים תהיה לא נעימה. מעיריית תל אביב נמסר בתגובה לנושא היציעים: "בעירייה לא מכירים בעיה כזו".

סוגיה נוספת שתהיה קריטית לפתיחת האצטדיון היא מצב הדשא. את הדשא ההיברידי מגדלים כבר תקופה ארוכה במקום ייעודי בדרום תל אביב, והתוכנית כרגע היא להביא אותו לשתילה בבלומפילד ב־14 באוגוסט – עשרה ימים בלבד לפני שריקת הפתיחה של ליגת העל.

מדובר כאן בסיכון לא מבוטל לגבי קליטת הדשא במגרש ובאמונה מוחלטת שהכל יעבור בצורה חלקה ושלא ניתקל במצבים כמו שקרה בעבר בסמי עופר, שחלקים שלמים של דשא נתלשו מהמקום. אירוע כזה זכור במשחק ליגת האלופות בין מכבי ת"א לצ'לסי, שסיפק את התמונות המפורסמות של ז'וזה מוריניו מחזיר את הדשא למקום.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.