כמדי שנה, כך גם השנה התפרסמו סכומי העתק שמשלמות העיריות על מופעי יום העצמאות של אמני ישראל. בכל שנה מחדש העניין מעורר זעם לא קטן אצל התושבים ומגיבי הרשת. שום דבר לא באמת משתנה וכך חוזר חלילה גם בשנים שלאחר מכן.

איילן גולן. זמרים גובים יותר מדי. צילום: פלאש 90
איילן גולן. זמרים גובים יותר מדי. צילום: פלאש 90

יום העצמאות הוא יום חג חשוב מיוחד ואהוב על כולנו ומגיע בהחלט שנחגוג אותו בצורה הכי כיפית שאפשר. יחד עם זאת כשקוראים את הרשימה המפורטת עם שמות האמנים ולצידם סכומים בני שלוש ספרות שמוכפלים במספר ההופעות שלהם במהלך החג, אי אפשר שלא לכעוס. לו הכסף היה משולם מכיסו הפרטי של מישהו לא הייתי אומרת דבר, אבל הכסף הזה מגיע מהכיסים שלנו של כולנו, מהמיסים ומהארנונה אותם אנו משלמים מידי חודש בחודשו.

ישנם ערים ברשימת המופעים שאינן במצב כלכלי טוב. חובות עתק של העיריה, מדרכות שבורות, קשישים שאין להם מועדון ללכת אליו ביומיום כי "אין תקציב". אבל לשלם סכום בן שלוש ספרות למופע של אמן שנמשך חצי שעה בקושי, זה כן.

נכון שהסכומים כוללים בתוכם מע"מ, נכון שיש הוצאות של תשלומים לנגנים, אנשי סאונד, הסעות, תיווך, הפקה וכל הריקושטים מסביב. אבל כל זה עדיין לא מצדיק סכומים שכאלה. אמנים צריכים להיות קצת יותר צנועים וגם עיריות צריכות לדעת לעמוד על שלהן ולא להסכים לשלם כל סכום שדורשים מהן. בינתיים כך נידמה, מה שהיה הוא שיהיה. בשנה הבאה נמשיך לקטר ולכעוס כי ברור לכולנו שלא באמת הולך להשתנות פה משהו וחבל.
ליאת כרמון

ליאת כרמון