למרות שהחזיקו באישורים המתאימים, מפקד גדוד הסיור של גולני הורה לחיילים דתיים בחפ"ק שלו לגלח את הזקן. כאשר אחד מהם סירב, הוא הודח מתפקידו. כך פרסם כתב 'ידיעות אחרונות', יוסי יהושוע. בצה"ל אישרו את הדיווח אך החייל לא הוחזר לתפקידו עדיין. על פי הפרסום של יהושוע, מדובר בחייל שהתאמץ מאוד להתגייס לצה"ל, ולגולני בפרט, למרות הקשיים מבית.

סערת הזקנים חוזרת? צילום: פלאש 90

 

ב-2016 בוטלו אישורים שניתנו לחיילים שביקשו לגדל זקן מטעמים דתיים. בין השאר, נאסר על חיילים בעלי זקן להשתתף בטקסי הכבוד של צה"ל. מה שגרר מקרים רבים בהם חיילים דתיים אולצו להתגלח כתנאי ליציאתם הביתה לשבת. בעקבות כך החלה סערת בקרב הציונות הדתית והרבנים הצבאיים זומנו לפגישה עם הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט בניסיון להרגיע את הרוחות. "אין לנו שום כוונה להחזיר את היתרי פטור גילוח הזקן לרשות הרבנים", הבהיר להם אז הרמטכ"ל, "ההחלטה תישאר בידי השלישים הצבאיים, אין בכוונתו לפגוע בזכויות הדת של החיילים הדתיים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר בהנחיה שאינה תואמת את הפקודות בנושא. המקרה טופל על ידי המפקדים והחיילים יממשו את זכותם לפטור על פי הפקודות. הנהלים בנושא חודדו ביחידה".:עוד באותו נושא