יו"ר רשת BBC לשעבר, לורד מייקל גרייד יצא נגד הרשת שעמד בראשה מעל בימת הפרלמנט הבריטי, והאשים כי סיקרה את רצח הדס מלכא הי"ד באופן מניפולטיבי, כך פורסם ב-"nrg". גרייד התקומם על כך שהרשת הבריטית העדיפה, באמצעות הכותרות שבחרה, להפוך את המחבלים לקורבן ולהטעות את הקוראים וזאת מתוך שיקולים פסולים.

עם היוודע על פיגוע הטרור הרצחני בשער שכם בירושלים, בחרו ב-BBC לכתוב בכותרת "שלושה פלסטינים נהרגו לאחר דקירה קטלנית בירושלים". רק בהמשך שינו העורכים את הכותרת ל"שוטר ישראלי נדקר למוות בירושלים". "אם ב-BBC מודים שהם טעו, אין פלא שישראל חשה שהביקורת עליה לא נובעת משיקולים ענייניים אלא מתוך פרשנות פוליטית מרושעת", הסביר הלורד גרייד.

הציוץ והכותרת המקוריים על הפיגוע ב-BBC. צילום מסך
הציוץ והכותרת המקוריים על הפיגוע ב-BBC. צילום מסך

 

אין זו הפעם הראשונה שגרייד יוצא נגד ה-BBC בנוגע לסיקור של רצח ישראלים ע"י מחבלים פלסטינים. לפני שנה וחצי הוא תקף את הרשת על כך שהציגה מחבלים שחוסלו אחרי שביצעו פיגוע רצחני כקרבן, תוך התעלמות מוחלטת מהצד הישראלי הנתקף.

"הרשת שידרה ראיון סנטימנטלי עם אביו של צעיר פלסטיני שמת בעת שביצע פיגוע טרור קטלני, אבל לא טרחה להצביע על הצער שנגרם לישראלים מהתקפות הטרור הללו. זה בלתי נסלח", האשים יו"ר הרשת לשעבר. עוד סיפר אז, כי ברשת דאגו לספר כי אותו מחבל לא משתייך לארגוני טרור וזאת זמן קצר לפני שנחשפו כרזות תמיכה בג'יהאד האסלאמי בביתו.ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם