דו”ח חדש של ה-BBCWATCH, אתר אשר מבקר את התקשורת הבריטית ואת יחסה לישראל מראה כי רק 5 פיגועים שקרו בחודש יוני זכו לסיקור באתר החדשות של הבי.בי.סי, זאת מתוך 103 פיגועים שקרו במהלך החודש.

דו”ח השב”כ החודשי האחרון מראה כי לאורך חודש יוני בוצעו 103 נסיונות פיגוע על רקע לאומני. מתוכם, 71 אירעו ביהודה ושומרון, 29 בירושלים, שניים בתוך הקו הירוק ותקרית נוספת הגיעה מהרצועה.

דיווח מהפיגוע בשרונה

לפי השב”כ, 86 מהתקיפות בוצעו באמצעות בקבוק תבערה, שני פיגועי ירי ובעשרה פיגועים נוספים השתמשו במטענים. פיגוע דקירה אחד קרה ביהודה ושומרון ואחד נוסף בירושלים, כשפיגוע דקירה ופיגוע ירי נוספים בוצעו בתוך הקו הירוק. גם המתקפה מרצועת עזה בוצעה באמצעות ירי.

חמישה אזרחים ישראלים נרצחו במתקפות פלשתיניות במהלך יוני. 21 אנשים (מרביתם אזרחים) נפצעו, 15 בפיגוע במתחם שרונה, אחד בפיגוע דקירה בקרית ארבע, 2 בפיגוע דקירה בנתניהו, 2 בפיגוע דריסה בקרית ארבע וחייב אחד נפצע ממטען בעיסאוויה.

פיגוע? שווה רק כיתוב תמונה

אתר החדשות של ה-BBC סיקר את פיגוע הירי במתחם שרונה בתל-אביב והוסיף כתבה עם חשיפת שמות ההרוגים.

 >> שני חרדים רצחו שלושה ישראלים: כך סיקרה התקשורת בעולם את הפיגוע בשרונה >>

גם פיגוע הדקירה בקרית ארבע, בו נרצחה הלל אריאל בחדר השינה שלה, זכה לדיווח. כתבה זו עודכנה מאוחר יותר עם דיווח קצת על פיגוע הדקירה בנתניה מאותו היום: “מאוחר יותר ביום חמישי, פלשתיני דקר ופצע שני ישראלים בעיר החוף נתניה לפני שנורה למוות על ידי עובר אורח”.

נסיון הדקירה בעינב צוין בקצרה בכיתוב תמונה שהופיעה בכתבת עומק על הסכסוך הישראלי פלשתיני: “ביום חמישי אשה פלשתינית נורתה למוות על ידי חיילים ישראלים ליד העיר בגדה המערבית טול-כרם. הצבא הישראלי אמר כי האשה ניסתה לדקור חייל”, נכתב.

"אשה פלשתינית נורתה למוות על ידי חיילים ישראלים". צילום מסך
“אשה פלשתינית נורתה למוות על ידי חיילים ישראלים”. צילום מסך

מתקפות על רכבים שנסעו על כביש 443 זכו לדיווח בשל העובדה שחיילי צה”ל הרגו בשגגה עובר אורח שזוהה כאחד המחבלים.

תקריות אחרות שלא זכו לדיווח באתר החדשות של ה- הן התקיפות על 2 אוטובוסים, פיגועי ירי על רכבים סמוך לישוב חלמיש, פיגועי אבנים על אוטובוסים ורכבים.

לסיכום, קובע  הדו”ח כי אתר החדשות של הביביסי דיווח על 2 תקיפות קטלניות שקרו בהמלך חודש יוני (אבל בלי להגדיר אותן כמתקפות טרור) וציינו 3 תקיפות בהן לא היו הרוגים.

דו"ח חצי שנתי. צילום מסך: BBCWATCH
דו”ח חצי שנתי. צילום מסך: BBCWATCH

לפי הדו”ח של אתר המעקב, מדובר בשיפור ביחס לשנת 2015. “אנחנו רואים שיפור בסיקור של בי.בי.סי של מתקפות טרור קטלניות בישראל במהלך המחצית הראשונה של 2016 ביחס לכלל התקיפות שדווחו”, נכתב. בסה”כ, אתר החדשות של ה-BBC דיווח על 4.18% מהפיגועים שקרו בין ינואר ויוני 2016, אך לא דיווח על אף רקטה שנורתה מרצועת עזה לעבר ישראל מאז תחילת 2016.

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.