כך הצליחה אלונה ברקת לשמח עיר שלמה. אלונה ברקת הצליחה לעשות את הבלתי-ייאמן ולהצליח בעולם גברי כל כך. עם שקט, עצמה וחזון, יצאנו לגלות מאיפה הכסף וכמה עלה לה.

"תמיד האמנתי ואני מאמינה בזה היום יותר מתמיד, שהכדורגל הוא פלטפורמה חברתית וכשאתה הלך עם זה באמונה ויודע שזה ייקח זמן, זה עושה לעיר ולסביבה שלה כל כך הרבה חיבור שהוא טוב", אמרה ברקת בהתרגשות אתמול.

בקיץ 2007, שבועות ספורים לפני פתיחת העונה רכשה ברקת את המועדון והפכה לאישה הראשונה בישראל שמשמשת בעלים של קבוצת כדורגל. נכון ל-2013, אלונה ברקת – על פי דו"חות רשמיים – הכניסה 76 מיליון שקל מכיסה להפועל באר שבע. בחישוב העונה שעברה והעונה, סביר להניח שמדובר על השקעה של כ-100 מיליון שקל מכיסה בקבוצה בעשור האחרון.

אחת מהסיבות העיקריות שהפועל ב"ש היתה יכולה להתרומם העונה מתקציב של כ-40 מיליון שקל לתקציב בסדר גודל של 60 מיליון שקל, זה המעבר לאצטדיון חדש שנבנה בכספי ציבור (בעלות של כ-225 מיליון שקל).

עד העונה, תקציב הקבוצה עמד על בין 20 מיליון שקל ל-40 מיליון שקל. באותה תקופה, הכנסותיה הטבעיות עמדו בתקופה הזו על פחות מ-15 מיליון שקל בעונה. העירייה תרמה בדרך כלל כ-2 מיליון שקל לקבוצה. כך שהערכות הן שברקת הכניסה את היד אל הכיס וכיסתה הפסדים ב-10 עד 20 מיליון שקל בעונה. .

האצטדיון החדש העלה את ההכנסות ממכירת כרטיסים לכיוון ה-12 מיליון שקל בעונה – עלייה מכ-3 עד 4 מיליון שקל בעונה – מה שאפשר להפועל ב"ש לעלות באופן משמעותי את תקציב השחקנים.

עם הכנסות טבעיות של בין 25 ל-30 מילין שקל, ה-15-20 מיליון שקל של אלונה ברקת הופכים את הקבוצה לבעלת תקציב שחקנים גבוה, באופן משמעותי, משל יריבות בסדר גודל שלה כגון בית"ר ירושלים והפועל תל אביב.

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה