הספסל הישראלי כבר חגג סנסציוני על אדמת , אך סל 0.4 שניות לסיום הוביל להארכה והפסד של נבחרת וככל הנראה ניפוץ החלום להעפיל לאליפות העולם בכדורסל – משימה שכעת נראית בלתי אפשרית.

צילום: דוברות איגוד הכדורסל

 

נקודת האור מהערב בגרמניה היא הופעה מכובדת של הנבחרת שלנו שמורכבת משחקנים צעירים ולא מנוסים. הנבחרת הובילה במרבית שלבי המשחק ואף עלתה ליתרון שיא של 23 ברבע השלישי ואף הייתה קרובה לניצחון לאחר שחזרה מפיגור 6 פחות משתי דקות לסיום.

הנבחרת הופיעה למשחק בסגל חסר וכשהיא חסרה את גל מקל, גיא פניני, ג'ון דיברתולמאו ורפי מנקו הפצועים שנעדרו גם ממשחק ההפסד נגד גיאורגיה בחמישי האחרון. החניכים של קטש ידעו שרק ניצחון הערב בלייפציג יותיר סיכוי לנבחרת להעפיל לאליפות העולם בשנה הבאה בסין. מול ישראל התמודדה הערב אחת משלושת הנבחרות המושלמות במוקדמות ואחת הנבחרות החזקות בעולם בכיכובו של דניס שרודר, רכז אוקלהומה.

צילום: דוברות איגוד הכדורסל

 

תמיר בלאט פתח את ההתמודדות עם שלשה ועבירה, 0:4 לכחולים. ארבע נקודות רצופות של שגב מהמצטיינים בנבחרת העלו אותנו ליתרון 5:10. בהמשך הרבע הגרמנים הראו את העוצמה שלהם מתחת לסלים ומחוץ לקשת כאשר שש נקודות של דניס שרודר לצד שלשה של רובין ברצינג עזרו להם להפוך את התוצאה ל-14:16. ונקודות של נמרוד לוי על הבאזר הובילו ליתרון 21-18 בסיום הרבע הראשון.
הרבע השני היה שייך כולו לנבחרת שלנו כאשר השחקנים הציגו הגנה נהדרת ויעילות הרבה יותר גבוהה בהתקפה. שלשות של נמרוד לוי ויובל זוסמן העלו ליתרון דו ספרתי ראשון, 21:31. ריצת 0:17 העלו אותנו ליתרון שיא 21:38. שלשה עם הקרש של ג'ייק כהן לצד נקודות של תומר גינת הורידו את הנבחרת להפסקה ביתרון 19, 54-35.

הרבע השלישי נפתח עם נקודות מהקו של עידן זלמנסון, וההפרש צמח למעל 20 נקודות. תמיר בלאט שמר על כך עם שלשה יפה, 40:61. דניס שרודר ניסה לצמצם, עם דאנק יפה. המארחת הצליחה להוריד את הפער עד כדי 13 הפרש בלבד, 50:63. הגרמנים המשיכו עם התקפות סבלניות ונקודות רצופות הורידו את ההפרש ל-70-62 בתום הרבע השלישי.

אוהדת ישראלית שתפרה דגל במיוחד למשחק. צילום: דוברות איגוד הכדורסל

 

הרבע הרביעי היה בשליטה גרמנית והגרמנים הוליכו כבר ב-6 נקודות יתרון שעל הלוח, 2 דקות לסיום. מהלך ענק של בלאט, שעצר את שרודר ומצא את זוסמן ללייאפ, נתן לישראל יתרון 90:91, חצי דקה לסיום. במצב של 90:92 לאורחת, 0.4 שניות לסיום, תומר גינת היה צריך בסך הכל להחטיא זריקת עונשין ולסגור עניין, אבל הוא לא פגע בטבעת והכדור עבר לגרמניה. שרודר הרים אליהופ לקלבר שקלע קרש סל וקבע הארכה. הנבחרת נכנסה להארכה עם מצב רוח ירוד והגרמנים ניצלו את בכדי לשייט לניצחון קליל ומאוד מאכזב עבורנו.

מאמן הנבחרת, עודד קטש: "זה היה אחד מהמשחקים הכי גדולים שלנו. ידענו לאיזה משחק אנחנו מגיעים ועשינו משחק הירואי היום מול יריבה חזקה. אולי אני הייתי צריך לעשות קצת דברים אחרת ולפעמים דרוש סנטימטר של מזל. אבל יש הרבה דברים טובים לקחת מהמשחק הזה, אך לצערי הפסדנו. אני מקווה שאנשים ירימו את הראש ושחקנים ירימו את הראש, בראשם תומר גינת. היה לו משחק נהדר ונצטרך להמשיך קדימה".

צילום: דוברות איגוד הכדורסל
מתן בן הרוש

מתן בן הרוש:עוד באותו נושא