הפגנת המסתננים, כיכר רבין מרץ 2018

סיעת הודיעה היום (ג’) כי מיד בתום פגרת הכנסת תניח על שולחן הכנסת הצעת חוק המבוססת על קווי המתווה של ממשלת ישראל והאו״ם שהוצג אמש ובוטל הבוקר על ידי נתניהו, במידה וההצעה תעבור, תהיה הממשלה מחוייבת לפעול על פי המתווה, על אף ההחלטה של נתניהו לסגת ממנו.

יו״ר מרצ, ח״כ : “במקום שבו ראש הממשלה מזגזג ובורח אנחנו נפגין אחריות. אחריות לגורלם של הפליטים שנמצא בסימן שאלה ולגורלם של תושבי דרום תל אביב שזריקת המתווה לפח מפקירה אותם. המתווה שהציע נתניהו היו מהדברים הבודדים החיוביים בכהונתו וגם זה, הספיק להחזיק מספר שעות בלבד. נתניהו הוכיח שהוא ראש ממשלה חסר אחריות שמנהל מדיניות על פי טוקבקיסטים, אבל זה הזמן של הכנסת לקחת אחריות. אנחנו קוראים לסיעות האופוזיציה והקואליציה וכל אלה שבירכו על המתווה להצטרף אלינו ולעשות את הדבר הנכון”.

ח”כ : “המפסידים הגדולים מההתנהלות המביכה והמגוכחת של נתניהו הזאת הם תושבי דרום תל אביב ומבקשי המקלט שממשלת ישראל ממשיכה להתעמר בהם. על נתניהו ומקהלת הימין להתעשת ולפעול לפתרון אמיתי ובר קיימא אחת ולתמיד: קליטת פליטים, פיזור ברחבי הארץ ושיקום דרום תל-אביב”.

ח״כ : “נתניהו הבין שלא ניתן לגרש את מבקשי המקלט לאפריקה. יש לשקם את חלקם בישראל ואת חלקם באירופה. האו”ם מסכים לכך ,מבקשי המקלט מסכימים ויש לכך תמיכה ציבורית רחבה אם נתניהו נבהל מהימין, הגיע הזמן שהכנסת תעשה זאת בלעדיו”.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.