במפלגת ימינה תקפו אמש את הממשלה ואת העומד בראשה על התנהלותה במשבר הקורונה. בין היתר בעקבות מסיבת העיתונאים אותה ערך ראש הממשלה אתמול ובה אמר כי חלק מההתפרצות המחודשת נובעת באשמת האזרחים אשר לא שומעים בקול ההנחיות של משרד הבריאות.

יו"ר האיחוד הלאומי וח"כ מסיעת 'ימינה' בצלאל סמוטריץ' כתב בחשבון הטוויטר שלו:

"שלום אדוני ראש הממשלה,

להפיל את האשמה על האזרחים זו לא תכנית עבודה. גם לא "הנחיתי" "הוריתי" ו"דרשתי". היה לכם מספיק זמן כדי להקים מערך חקירות, בדיקות, ובידודים אפקטיביים, ולקטוע במהירות את שרשרות ההדבקה. לא עשיתם את זה ולמרבה הצער את המחיר ישלמו אזרחי ישראל בפרנסתם."


 

גם חבר הכנסת נפתלי בנט ראש סיעת 'ימינה' תקף את ההתנהלות של הממשלה ודרש להעלות את מספר הבדיקות. כך כתב בנט בחשבון הטוויטר שלו:

"מחדל יום הכיפורים. לפני חודש כאשר הכל ״היה רגוע״, פרסמתי התכנית לקראת הגל השני. דרשתי להגדיל את מערך החקירות, לגייס 2,000 סטודנטים, להגדיל ל100,000 בדיקות ועוד. ממשלת ישראל נרדמה בשמירה, לא עשתה דבר! בזבזה את הזמן, ועכשיו מובילה אותנו לסגר של אבטלה המונית. תתעוררו!"

בנוסף, במהלך השבוע תקף בנט את ההתנהלות מעל בימת הכנסת בדברים דומים. מיד לאחריו עלה שר הבריאות יולי אדלשטיין והגיב להאשמות בנט. במהלך חילופי דברים בניהם בנט 'ברח' מהמליאה ולא נשאר להקשיב להמשך דבריו של שר הבריאות. בהמשך העלה השר אדלשטיין את סרטון עם המקרה בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "נפתלי, יש אנשים שמדברים ויש אנשים שעושים. הגעתי למשרד הבריאות לפני 5 שבועות ולא מצאתי שום זכר למיי הריטג׳, כעת הם מבצעים כאלף בדיקות ביום. גייסנו סטודנטים לחקירות אפידמיולוגיות, אנחנו מבצעים בדיקות סרולוגיות, ועושים ככל הניתן לעמוד עם ההנחיות בקצב של הנגיף. חבל שלא נשארת לשמוע"


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.