בנאום שנשא אתמול (ו') בערב במהלך טקס לזכר המחבלים שחוסלו השבוע בעימות מול כוחותינו בחאן יונס, התרברב מנהיג ארגון הטרור בעזה, יחיא סינוואר, כי בעימותים הבאים יצא כאשר ידו על העליונה.

"הפעם הרגתם כמה מאנשינו, בפעם הבאה החיילים שלכם ישארו בעזה בעזרתם נטהר את בתי הכלא הישראלים מהאסירים הפלסטינים", אמר מנהיג ארגון הטרור למול תשואות ההמונים שהגיעו. הוא הזהיר את ישראל מפני עימות נוסף מול חמאס. "אני מוסר לנתניהו ולשר המלחמה הבא שלו כי כיבוש ומלחמה נגד יביאו לכם רק מוות", איים.

במהלך הנאום התייחס סינוואר לכסף הקטרי ולביקורת הנוקבת שהייתה בעזה על חמאס עקב כך, הוא תקף את ישראל תוך שהוא בפועל עונה לביקורת שהופנתה לארגון הטרור: "מה חשב לעצמו האויב כאשר הסכים להכניס את הכסף הקטרי לעזה? מה חשב לעצמו האויב כאשר הכניס את הסולר הקטרי לעזה? אחרים אמרו שמכרנו את הדם תמורת סולר ודולר, הם עוד יתאכזבו. אם שתקנו עד עכשיו זה כיון שאנו מתכוננים".

בנוסף, מינף סינאוור לטובת החמאס את התפטרות שר הביטחון אביגדור ליברמן: "תושבי עזה בעטו בליברמן מחוץ למשרד הביטחון, הוא עזב את המשרד מובס".

"נאום הניצחון" והאקדח בידי יחיא סינוואר

 

בהמשך הטקס איים מספר פעמים על ישראל והבהיר כי בסבב הבא יפגע ארגון הטרור בתל אביב וכי רמת הטילים של חמאס השתפרה וכעת הטילים מדויקים יותר והרסניים יותר.

במהלך הטקס מסר מפקד חטיבת ח'אן יונס ליחיא סינוואר צה"לי עם משתיק קול שנפל שלל בעת התקרית במעמקי הרצועה. סינוואר נופף באקדח בהתלהבות מול הקהל המריע וטמן את האקדח בכיסו.

"נאום הניצחון" של יחיא סינוואר

 

סינוואר התייחס גם למשבר הפנים-פלסטיני שבין הרשות לחמאס וקרא לאחדות: "אני קורא לאחים בפת"ח וברשות הפלסטינית ובכל הפלגים לשבת ליד שולחן אחד כדי להיות שותפים לדם ולהחלטות".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל


:עוד באותו נושא