שנה וחצי אחרי שבית משפט בארה"ב פסק פיצויים נמוכים בתביעת משפחת פרנקל – שבנם נפתלי הי"ד נרצח על ידי מחבלי חמאס בשנת 2014 – חשף היום (שני) אתר 'ווינט' את פסק הדין המקומם בערעור שהגישה המשפחה .

הנערים שנרצחו על ידי מחבלי חמאס ב-2014: נפתלי פרנקל (במרכז), גלעד שער ואייל יפרח הי"ד 

פסק הדין המקורי, שנמסר במרץ אשתקד 2017, הכיר בזכותם של בני משפחת פרנקל, שהינם אזרחים אמריקנים, לתבוע את איראן וסוריה על רצח בנם, ופסק למשפחה פיצויים בגובה 4.1 מיליון דולר, על אף שהתביעה עמדה על סך 340 מיליון דולר.

בני הזוג פרנקל ערערו לערכאה גבוהה יותר יחד עם עורכי הדין  ניצנה דרשן-לייטנר ורוברט טולצ'ין מארגון "שורת הדין", ושופטת בית המשפט הפדרלי, שדנה בערעור אמנם קיבלה את טענות המשפחה, אך בחרה שלא להתערב בסכום הפיצוי ולהחזיר התיק לדיון נוסף בערכאה הנמוכה בטענה שהמשפחה התגוררה ביהודה ושומרון, "שלחה את נפתלי ללמוד בבית ספר ליד חברון", ועל כן "לקחה על עצמה את הסיכון".

עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר. צילום: פלאש 90

 

עו"ד דרשן-לייטנר, הגיבה על קבלת הטענות ואמרה כי "אנחנו חושבים שהאמירה שמשפחת פרנקל נטלה על עצמה את הסיכון להיחטף ולהירצח בגלל מקום מגוריהם מצדיקה טרור ואלימות כלפי אזרחים חפים מפשע. ויתרה מכך, קביעה כזו מבית משפט – לצד תגמול כספי למחבלים פלסטינים – עשויה לעודד פעולות טרור נוספות, בארץ ובעולם".

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל:עוד באותו נושא