קיים חשש לגל שני של קורונה שתי אחיות בביה"ח הלל יפה בחדרה נדבקו בקורונה 41 אנשי צוות נשלחו לבידוד. חולי קורונה בישראל: תמונת מצב מספר המתים מקורונה בארץ: 284. מספר החולים המאובחנים הפעילים:1,917- מתוכם 36 במצב קשה (34 מונשמים). ב־24 השעות האחרונות אובחנו 121 חולים פעילים חדשים. 14,776 בני אדם החלימו מהמחלה. בפנים תוכלו למצוא מידע גם על מספר החולים לפי יישובים ועל מספר הבדיקות שנעשו

משרד הבריאות עדכן, כי ישנה עליה חריגה יחסית במקרי ההדבקה ב-48 השעות האחרונות. בסוף השבוע האחרון התווספו מקרים חדשים. במשרד הבריאות עוקבים אחר המספרים ומוקדי התחלואה השונים ומקיימים הערכות מצב, על מנת לשקול צעדים נוספים הנדרשים במידת  עבור ההתמודדות עם העלייה בתחלואה. "משרד הבריאות שב וקורא לציבור לא להיכנס לשאננות ולהקפיד הקפדה יתרה על ההנחיות. הלך הרוח שהקורונה מאחורינו – אינו נכון. במשרד קוראים לציבור הרחב לשמור על 3 הכללים: הייגינה, עטיית מסיכות וריחוק חברתי – 2 מטרים מאדם לאדם. אי שמירה על הכללים הם אחד אחד מהגורמים העיקריים לעלייה בתחלואה. ההקלות בפעילות לא באות על חשבון כללי הריחוק החברתי ועטיית מסכות אלא להיפך" (דובר מ. הבריאות).

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, קורא למשרד הבריאות ולציבור הרחב להתייחס במלוא הרצינות לנתונים המדאיגים שהתפרסמו היום.
"התרעתי בשבועות האחרונים מפני עלייה צפויה בשיעור התחלואה מקורונה אם החזרה לשגרה לא תלווה בזהירות הנדרשת ואם לא ייערכו הרבה יותר בדיקות יזומות ומדגמיות לזיהוי הנגיף. לצערי הנתונים מהיממה האחרונה מאששים את הדאגה, ואסור לנו להיות אדישים מולם".
עוד מסר פרופ' חגי: "החזרת הפעילות של המשק חשובה מאוד לחוסנה של הכלכלה והחברה הישראלית בעת הזו, אולם יש לעשות זאת תוך הקפדה יתרה על כללי הריחוק החברתי ועל עטיית מסכות, תוך הימנעות מהתקהלויות".
פרופ' חגי קורא למשרד הבריאות לבחון מחדש את פעילות הלימודים בשכבות הבוגרות בבתי הספר ובאקדמיה וכן את החידוש הצפוי של פעילות החוגים ותנועות הנוער. לדבריו, "מי שיכול ללמוד ולעבוד מהבית, רצוי שימשיך לעשות זאת".

בשורה חשובה למורים, הורים ותלמידים: לאחר ישיבת השרים הוחלט כי ‏הלימודים במוסדות יימשכו כרגיל. במוסדות שבהם התגלתה תחלואה בנגיף הקורונה יהיה טיפול נקודתי. מפרסום שהוציא משרד החינוך נמסר, כי כ- 75% מהחולים במערכת החינוך הם מהגימנסיה בירושלים. "החלטת משרד החינוך בנושא: מערכת החינוך תמשיך לפעול כסדרה – תוך טיפול נקודתי במוסדות חינוך בהם יימצא שיעור תחלואה גבוה. משרד החינוך בראשות האלוף במיל' שר החינוך, יואב גלנט, סיים לערוך ניטור מקיף אודות שיעור התחלואה הקיים בכלל מערכת החינוך. מהניטור עולה, כי עד עתה בכלל המערכת יש 137 חולים מאומתים, עובדי הוראה ותלמידים. מתוך מספר כולל זה 103 הם עובדי הוראה ותלמידים חולים מבית הספר הגימנסיה בירושלים. נתון זה מחדד כי כ- 75% מהחולים במערכת הם מבית הספר עצמו, הגימנסיה בירושלים. יתר החולים מפוזרים בכלל הארץ, כשבכל מקום הם מצויים בשיעורים בודדים וקטנים מאד. לנוכח הניטור ותמונת המצב הברורה הוחלט, כי מערכת החינוך תמשיך לפעול כבשגרה, תוך התייחסות ממוקדת למוסדות חינוך בהם יימצאו שיעורי תחלואה גבוהים. המשרד בראשות השר גלנט ימשיך לערוך ניטור שוטף אחר המתרחש במערכת ולקבל תמונת מצב עדכנית לשם המשך קבלת החלטות" (דוברות משרד החינוך). בנוסף דווח, כי בית הספר היסודי פולה בן גוריון, בו לומדים אחיהם של חלק מהתלמידים מהגימנסיה – ועד ההורים החליט לסגור את המוסד ליומיים עד לקבלת תוצאות הבדיקות. בעירייה מתנגדים.

הצתה מכוונת, בעקבות דיווח שהתקבל, משטרת ישראל עצרה חשוד שהיה מעורב על פי החשד בהצתת חורש טבעי באזור הנטף. ביום ה' התקבל דיווח על השריפה באזור, אל המקום הגיעו כוחות משטרה וכיבוי. במקביל לאירוע החלה חקירה מהירה וסריקות בגזרה לאיתור חשודים במעשה. במהלך הפעילות המשטרה לכדה את החשוד בהצתה המכוונת. החשוד בשנות ה-30 תושב אבו גוש נמצא על פי החשד כמעורב בהצתה, ולכן הועבר להמשך חקירה.

התפרצות שריפה – ביום ה' בערב החג בשעה 21:23 במתחם השוק העירוני שבקרית ים, התקבלה קריאה במוקד 102 על שריפת משאית שבאזור. מדוברות תחנת חיפה, כבאות והצלה לישראל: "שני צוותים תחת פיקודו של להב ערן ויצמן הוזנקו למקום האירוע, בהגיעם חלקה הקדמי של המשאית בער בעירה עזה. לוחמי האש פעלו לכיבוי הבעירה, קבינת המשאית נשרפה כליל. אירוע ללא נפגעים. נסיבות הדליקה יחקרו".

לפנות בוקר ביום ו' המשטרה עצרה לחקירה מספר מעורבים אשר חשודים בקטטה אלימה במועדון בת"א. ע"פ הדיווח למשטרה נודע, כי במקום שני פצועים אחד פונה לקבלת טיפול רפואי בביה"ח איכילוב, כשמצבו של הפצוע (תושב ב"ש בשנות ה 20 לחייו) מוגדר קשה – ע"פ גורמי רפואה, הפצוע השני במצב קל (ע"פ גורמי רפואה) טופל ע"י מד"א במקום.

 

בליל שישי המשטרה פתחה בחקירה בחשד להשלכת רימון לעבר תחנת משטרה הנמצאת באום אל פחם. הפיצוץ התרחש סמוך לשעה 01:00 בקרבת תחנת המשטרה באום אל פאחם, כאשר מבדיקה ראשונית אותר רימון הלם סמוך לגדר הסובבת את התחנה. כוחות משטרה ביצעו סריקות וחבלן המשטּרה בחן את הזירה לשם הסרת חשד של סיכון נוסף. מפקד מרחב מנשה – נצ"מ שמעון בן שבו קיים באותו הלילה הערכת מצב מיוחדת עם פיקוד התחנה וגורמי חקירות ומודיעין, שבמסגרתה ציין כי "מדובר באירוע חמור וחציית קווים אדומים ואנו נגיב בכל העוצמות הנדרשות ונפעיל את כל האמצעים המבצעיים, היכולות הטכנולוגיות והיחידות המיוחדות לשם הבאת החשודים לדין".

 

2 צעירים נפצעו בבוקר יום שבת בקטטה בשדרות רוקח בת"א, ככל הנראה סמוך למועדון. צוות מד"א פינה אחד מהם, כבן 20, לביה"ח איכילוב במצב קשה ולא יציב. הצעיר השני פונה במצב קל לביה"ח בילינסון.

עוד ביום שבת סמוך לשעה 6:15, שוטרים המוצבים בסמוך לשער האריות בעיר העתיקה, הבחינו בחשוד שהחזיק חפץ חשוד שהיה נראה כאקדח. שוטרי מג"ב שהיו במקום קראו לו לעצור והחלו לנהל אחריו מרדף רגלי קצר. במהלך המרדף שוטרי מג"ב ביצעו לעברו ירי, אשר הוביל לנטרולו של המחבל, שהחזיק חפץ חשוד בידו – המחבל שנהרג במקום הוא איאד חירי רוחי (32) מואדי אלג׳וז שבירושלים עוד נמסר, כי אותו חשוד היה בעל צרכים מיוחדים.

בשעות הלילה דווח על אירוע דריסת לוחם מג"ב במחסום המנהרות. הדורס נעצר הלילה במחסום עין יעל שבגזרת עוטף ירושלים, לאחר שהגיע להסגיר עצמו לידי כוחות משמר הגבול של משטרת ישראל הפועלים במקום. במהלך האירוע נפצע לוחם מג"ב באורח קל כתוצאה מפגיעת קטנוע במחסום המנהרות. לאחר הפגיעה בוצע ירי לעבר נהג הקטנוע שנמלט מהמקום מדוברות המשטרה מג"ב נמסר, כי "חקירת האירוע העלתה שהקטנוע גנוב ושמדובר באירוע על רקע פלילי שהוביל לפגיעה בלוחם. אל האזור הוקפצו כוחות רבים שסרקו את המרחב. הלילה כאמור הגיע החשוד, תושב חברון בשנות ה-20 לחייו למחסום עין יעל כשהוא פצוע קל מירי והסגיר עצמו ללוחמים. הלוחם שפונה לבית החולים הדסה עין כרם שוחרר לאחר טיפול רפואי".

עלאא דבור בשנות העשרים לחיו תושב מזרח ירושלים, טבע למוות בבריכת המשושים ברמת הגולן לאחר שקפץ למים. חבריו הבחינו, כי עלאא לא הצליח לצאת מן המים- ודיווחו על כך למשטרה. כוחות גדולים הוקפצח אל המקום ופתחו בסריקות. לאחר זמן קצר אותרה גופתו.

חברות כלכלה בכירות בעולם מזהירות מפני משבר כלכלי חמור, שצפוי להתרחש בעקבות משבר נגיף הקורונה. קיים צפי לאבטלה של כמעט 2 מיליארד בני אדם, כשיותר ממחצית האוכלוסייה העובדת בעולם נמצאת בסיכון של איבוד מקום העבודה או הפיכת עבודות של משרה מלאה למשרות חלקיות בשנת 2020.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.