: איש המודיעין והשר לשעבר, , בגיל 92. איתן לחם במלחמת העצמאות במסגרת הפלמ"ח ואף נפצע. במסגרת שירותו במוסד הופקד על שתיים מהפרשות המפורסמות שידעה המדינה: לכידת אייכמן מחד והפעלתו של יונתן פולארד מאידך. הוא נבחר לכהן בכנסת ה-17 מטעם מפלגת 'הגמלאים' ושימש שר לענייני גמלאים.

איש המודיעין והשר לשעבר רפי איתן ז"ל. צילום: הדס פרוש. פלאש 90

 

: 'הצבא הסורי דמוקרטי' (SDF), כוח הנתמך על ידי ארה"ב, הודיע הבוקר (שבת) כי הוא הכריע את כיס ההתנגדות האחרון בו מחזיק דאעש וכי ארגון הטרור האיסלאמיסטי לא מחזיק עוד באף שטח ברחבי סוריה.

פעיל דאעש בעל אזרחות בלגית עם דגל דאעש בסוריה. צילום: רויטרס
הובסו סופית? פעיל דאעש בסוריה. צילום: רויטרס

 

ההודעה של ה-SDF מגיעה אחרי שאמש הודיעו האמריקאים כי "דאעש לא מחזיק עוד בשטחים בסוריה". מוסטפה באלי, דובר הכוחות, פרסם את ההודעה באמצעות טוויטר: "הצבא הסורי הדמוקרטי מכריז על שלילה מוחלטת של הח'ליפות ועל תבוסתו של דאעש ב-100% מהשטחים. ביום מיוחד זה, אנו זוכרים את אלפי ההרוגים שאיפשרו את הניצחון", כתב. בציוץ נוסף הוסיף כי הכוחות ימשיכו את המלחמה במעוזי האחרונים עד למחיקת הארגון כולו.

פרשת ההתערבות הרוסית: אחרי כמעט שנתיים של חקירה הגיש אתמול (שישי) רוברט מולר, החוקר המיוחד הממונה על פרשת ההתערבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארצות הברית, את דו"ח הממצאים שערך.

הסתיימה החקירה בעניין ההתערבות הרוסית בבחירות בארה"ב. טראמפ ופוטין בפגישתם בוויטנאם, נובמבר 2017. צילום: רויטרס

 

בין היתר, המסמך עוסק בחשד כי הנשיא טראמפ קיים קשרים עם מוסקבה במטרה להטות את תוצאות הבחירות. הדו"ח הוגש לתובע הכללי ויליאם בר, שאמר כי ייתכן ויתפרסם את ממצאיו כבר בסוף השבוע.

אין מנוחה לדרום: מטוסי חיל האוויר תקפו חוליית מחבלים ששיגרו מטעני נפץ נישאים על גבי בלונים לעבר שטח ישראל, כך נמסר מדובר צה"ל. לא ידוע על מחבלים שנפגעו בתקיפה.

מחבלים מכינים . ארכיון. צילום: ערבי

 

אילת: שני בני אדם נפצעו היום (שבת) באורח קל מפיצוץ ברכב פרטי שחנה בחניון פנינת אילת שבעיר אילת ושלושה בני אדם נוספים לקו בחרדה. בעת האירוע לא היו ברכב בני אדם, אך הפצועים נכוו ונחבלו כתוצאה מהפיצוץ ומהשריפה שפרצה בעקבותיו ופונו לקבלת טיפול בבית החולים 'יוספטל' בעיר.
אלון מליק

אלון מליק:עוד באותו נושא