כלי טיס של חיל האוויר וביניהם מטוסי קרב תקפו במהלך השבת שורת יעדי במתחם צבאי של חמאס הנמצא בדרום הרצועה וכן תשתיות של חמאס בצפונה, בתגובה לרקטה ששוגרה מעזה אמש (שישי) סמוך לשעה 20:00 בערב וכן להמשך לפעולות הטרור, לבלוני נפץ ולניסיונות הפגיעה בתשתיות ביטחוניות בימים האחרונים.

הרקטה ששוגרה אמש, התפוצצה בשטח פתוח בין שני קיבוצים במועצה האזורית אשכול. במהלך היום הוזעקו כוחות הביטחון לאזור מיוער במועצה האזורית שדות נגב בעקבות דיווח על בלון חשוד. מטיילים הורחקו מהמקום ומבדיקה שנעשתה בשטח עלה כי מדובר בראש נפץ של טיל נ”ט הקשור לבלון וחבלנים טיפלו בו במקום. האירוע הסתיים ללא נפגעים אך מהווה נורת אזהרה חמורה שכן מטען שכזה טרם הוצמד לבלונים ששוגרו לעבר ישראל.

הפעם כבר מדובר בבלונים גדולים בהרבה, הנושאים ראש נפץ. בלוני תבערה ששוגרו מעזה. צילום ארכיון: דוברות המשטרה

 

גם העימותים של כוחות צה”ל עם מחבלים מרצועת על הגדר נמשכו במהלך השבת ובהתפרעויות נהרג מחבל אחד וחמישה נפצעו, כך על פי דיווחים במקורות הערביים.

רחובות: גופתה של אישה בת 40 נמצאה ללא רוח חיים כשעל גופה סימני אלימות קשים. שני חשודים, גבר ואישה בשנות ה-40 לחייהם, נעצרו בחשד למעורבות במעשה. על פי חקירה ראשונית עולה כי השלושה ככל הנראה בילו יחדיו ושתו אלכוהול יחד. צו איסור פרסום הוטל על פרטי הפרשה.

קרית אתא: גבר כבן 30 נפצע קשה בשריפה שפרצה בהוסטל בו הוא שוהה. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי מדובר בהתה מכוונת ודייר אחר בהוסטל, גבר כבן 35, נעצר בחשד למעורבות במעשה.

צפון קוריאה: על פי צילומי לוויין שפורסמו הבוקר, צפון קוריאה מקיימת עבודות באתר סמוך לפיונגיאנג ומתכוננת ככל הנראה לשיגור טיל או לווין. על פי הצילומים, נרשמה עלייה בפעילות מסביב לאתר שבו צפון קוריאה מחזיקה את מרבית הטילים הבליסטיים שלה.

מאשים את המפלגה הדמוקרטית בהיותה “אנטי-יהודית ואנטי-ישראלית”. נשיא ארה”ב, דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תקף את חברי המפלגה הדמוקרטית ואמר כי “המפלגה הדמוקרטית הפכה לאנטי-יהודית ואנטי-ישראלית”. טראמפ כינה אמש את ההצבעה לגינוי גילויי גזענות “מבישה” ואמר כי “כולם חושבים כמוני, ומי שאומר אחרת – משקר”. את הדברים אמר נשיא ארה”ב בתגובה להצבעה על ההחלטה המרוככת נגד חברת הקונגרס, אילהאן עומאר, שהאשימה את תומכי ישראל בארה”ב כי הם עושים זאת בעבור בצע כסף ושליטה של לובי איפ”ק בהם.

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.