מטוסי קרב בשמי שדרות: זוג מטוסי קרב הוזנקו בשעות הצהריים (שבת) לעבר מטוס זעיר לא מזוהה שטס בשמי שדרות ללא תיאום ובניגוד לחוקי התעופה האזרחית במדינת ישראל. מצה"ל נמסר כי לאחר בירור הובהר כי מדובר במטוס פרטי ישראלי ופרטי האירוע הועברו להמשך טיפול המשטרה.

מוקדם יותר, מגדל הפיקוח בנמל התעופה בן גוריון זיהה שני רחפנים בקרבת שדה התעופה – באזור פארק אריאל שרון וסמוך למושב בני עטרות. בעקבות זאת, הפעילות בשדה הופסקה לזמן קצר. מפעיל אחד הרחפנים עוכב לחקירה.

 

שישי אלים על הגדר: כ-10,000 מחבלים התפרעו, זה השבוע ה-45, לאורך גדר המערכת בגבול רצועת עזה תחת הכותרת "האסירים שלנו לא לבד". הם הבעירו צמיגים והשליכו מטענים ואבנים לעבר לוחמי צה"ל. אין נפגעים בקרב כוחותינו.

"האסירים שלנו לא לבד". צילום: ערבי

 

ממשרד הבריאות העזתי נמסר על 23 פצועים – מהם 9 מירי. ברשתות החברתיות בערבית נטען כי בין הפצועים גם נכדו בן ה-10 של ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה.

אסון קריסת הסכר בברזיל: סרטון חדש מזירת האסון מתעד את רגע קריסת הסכר – אסון שגבה עד כה את חייהם של למעלה מ-100 איש ואישה. משלחת החילוץ הישראלית של פיקוד העורף, שהשתתפה במאמצי החילוץ, נחתה ביום שישי חזרה בישראל.

 

איראן: במתקפת ירי, הבוקר, על בסיס צבאי של המשטר בדרום-מזרח המדינה, נהרג קצין ממשמרות המהפכה וחמישה חיילים נפצעו. אף ארגון לא קיבל אחריות על הפיגוע.

 

בטהרן, לעומת זאת, הציג משטר האייתולות טיל שיוט חדש בשם Hovayzeh לרגל חגיגות ה-40 למהפכה האיסלאמית.

שר ההגנה האיראני, אמיר חתאמי, אמר כי הטיל – שנרכש במקור מאוקראינה ושופר בטכנולוגיה סינית – יכול להגיע לטווח של כ-1,350 ק"מ, לשייט בגובה נמוך ולהיות מוכן לשיגור בתוך זמן קצר מאוד.

הוא הוסיף וציין כי מדובר בטיל ממשפחת טילי 'סומאר', המסוגלים לשאת ראשי נפץ גרעיניים. דבר פיתוח הטילים נחשף כבר ב-2015, ולאחרונה אף איים הבית הלבן על טהרן, שתחדל מניסוייה הבליסטיים.

משקיפים מטעם ארגון TIPH עוזבים את חברון. צילום: אסתי דזיובוב, TPS

 

אירופה נגד החלטת ישראל לסיים את מנדט כוח המשקיפים בחברון: האיחוד האירופי פרסם בערב שבת הודעה נגד החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא להאריך את המנדט של TIPH כוח המשקיפים בחברון.  "החלטת ישראל עלולה להביא להידרדרות נוספת של המצב השברירי ממילא בשטח. ישראל מחויבת לפי החוק הבין-לאומי להגן על התושבים הפלסטינים בחברון", נמסר בהודעה מטעם הארגון.

לינור בר-אל

לינור בר-אל:עוד באותו נושא