עם ישראל עלה צפונה. היפה ששרר במהלך השבת הוציא מאות אלפי ישראלים לפארקים ולשמורות הטבע, רבים מהם ניסו לראות את השלג שכיסה את החרמון ואת הרי הצפון אחרי השבוע החורפי שהיה.

צילום: אתר החרמון

 

120 אלף ישראלים בילו במהלך השבת בשמורות הטבע והגנים הלאומיים, עשרות אלפים אחרים היו ביערות, בשבילים ואתרי קק"ל השונים. בשל עומסים כבדים בדרך לאתר החרמון המשטרה חסמה את צומת מפל סער שברמת הגולן על מנת למנוע הגעת מבקרים נוספים לאתר, אותו פקדו כ-9,000 מבקרים.

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית, 'סאנא', דיווחה אמש כי "מערכות ההגנה האווירית של פעלו נגד כמה מטרות והפילו חלק מהן" וייחסה את האירוע לישראל. בתוך כך, דיווחים שונים בלבנון מעלים כי חסן נסראללה, מזכ"ל ארגון הטרור חיזבאללה, הובהל במצב קשה לבית החולים.

קורא לגוש חוסם נגד נתניהו. אבי גבאי. צילום: יונתזן זינדל, פלאש 90

 

במהלך אירוע 'שבתרבות' בנתניה חזר יו"ר מפלגת העבודה המותקף מבית, אבי גבאי, על הקריאה לבני גנץ וליאיר לפיד להצהיר שלא ישבו בממשלה תחת בנימין נתניהו: "אם לא הצלחנו ללכת ביחד לבחירות, בואו נתחייב שנשב רק בקואליציה שתעשה שינוי במדינת ישראל, ולא ניתן לנתניהו את הפריבילגיה של לקחת מפלגה כזאת או אחרת מתוכנו, מתוך המרכז-שמאל לתוך הקואליציה שלו", אמר גבאי.

נשיא ארה"ב דונלנד הרעיד שוב את הרשת עם ציוץ התגובה שלו לידיעות על חקירה סמויה של ה-FBI נגדו: "ראשי ה-FBI לשעבר המושחתים, שכמעט כולם פוטרו בגלל סיבות חמורות, פתחו נגדי בחקירה בלי שום סיבה ובלי שום ראיות אחרי שפיטרתי את ג'יימס קומי השקרן", כתב הנשיא והוסיף: "קומי היה שוטר מושחת, כולם רצו בפיטורים שלו".

בתוך יומיים, מפלס הכנרת עלה ב-20 ס"מ

 

 

 

 

 

אלון מליק

אלון מליק:עוד באותו נושא