ראש הממשלה בנימין הודיע הערב כי מחר בבוקר יפגש עם שר האוצר משה "לפגישה מכרעת" לפני ישיבת הממשלה, זאת בניסיון אחרון לשכנעו לא להפיל את הממשלה.

לדברי נתניהו, "אם סיעת כולנו לא תפיל את הממשלה – יש ממשלה. אסור להפיל ממשלת ימין. כל חברי סיעת הליכוד מעוניינים להמשיך לשרת את המדינה שנה שלמה נוספת, עד סיום הקדנציה בנובמבר 2019".

רה"מ נתניהו ושר האוצר כחלון. צילום: פלאש90

 

בשעות הצהריים אתמול (ו') מבית החולים סורוקה הקצין שנפצע קשה מאד בפעולה מבצעית בתחילת השבוע. זאת לאחר שפונה במסוק לחדר הטראומה כשהוא סובל מפציעה קשה מאד.

"לאחר טיפול ראשוני שקיבל בשטח ובמסוק, פונה החייל לביה"ח כשהוא סובל מפצע ירי", סיפר ד"ר ג'ורג' גרימברג, מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם בסורוקה, שניתח את הקצין. "לאחר ייצוב מצבו בחדר טראומה תוך ביצוע פעולות מצילות חיים, הובהל לחדר ניתוח שם בצענו פעולות כירורגיות מורכבות. לאחר אשפוז ביחידה לטיפול נמרץ כללי, הוא התאושש והועבר להמשך טיפול במחלקה לכירורגית כלי דם. שוחרר היום במצב טוב לשיקום".

בנאום ניצחון

מנהיג ארגון הטרור חמאס ברצועה, רב המחבלים יחיא סנוואר, נשא אמש (ו') "נאום ניצחון" בו הודה לקטאר על התרומה ל"עם הפלסטיני", חשף אקדח עם שלטענתו נתפס במהלך חילופי האש עם כוחותינו ביום ראשון האחרון במעמקי הרצועה ואמר בין השאר כי הוא "מייעץ לישראל שלא לחזור ולנסות אותנו".

לדבריו, "הידיים שלנו על ההדק ועינינו פקוחות. חשבתם שנמכור את עצמנו עבור סולר ודולרים? בפעם הבאה מתקפה על תל אביב תדבר בעד עצמה".

"נאום הניצחון" של יחיא סינוואר

 

הבוקר (ש') הוזנקו זוג מסוקי קרב של צה"ל בעקבות דיווח על חמישה מצנחי רחיפה ממונעים לא מזוהים אשר טסו בשמי כרמיאל ללא תיאום ובניגוד לחוק. המקרה דווח למשטרת ישראל אשר חיכתה להם על הקרקע, לצורך הגשת תלונות נגדם.

בצה"ל ביקשו להדגיש כי "הפרה של חוקי התעופה האזרחית מהווה סכנה בטיחותית, יש לפעול על פי חוקי הטיסה והנהלים במדינת ישראל".

מטוס F16 של חיל האוויר במהלך אימון. צילום ארכיון: רויטרס

 

בשעות הצהריים מטוס ארקיע מסוג אמברייר 170 שהמריא מנתב"ג לאילת ועל סיפונו 29 נפשות, עשה את דרכו חזרה לנתב"ג עם בעיית בלמים. במהלך הנחיתה הוכרז מצב חירום. לבסוף, נחת המטוס בשלום.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא