אלוף (במיל') הלך לעולמו

אלוף (במיל') דורון רובין נפטר הלילה (שבת) בגיל 74 אחרי מאבק במחלה קשה. רובין היה ראש מחלקת ההדרכה במטכ"ל וכיהן בין היתר כראש חטיבת התורה והפיתוח במפקדת חילות השדה וכמפקד עוצבת הפלדה, אוגדת השריון, חטיבת הצנחנים וחטיבה 500. לאחר פרישתו, עבר רובין לעולם העסקי במסגרת חברה לחיפוש נפט ובניהול נדל"ן.

אלוף במיל' דורון רובין ז"ל. צילום: פלאש90
אלוף במיל' דורון רובין ז"ל. צילום: פלאש 90

הלווייתו תיערך ביום ראשון בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בקריית שאול, כטקס צבאי מלא. "צה"ל מצדיע לאלוף (בדימוס) דורון רובין ז"ל על פועלו, על מורשתו ועל תרומתו רבת השנים לביטחון ישראל", מסר דובר צה"ל.

לראשונה מ-2013: הושבת

הממשל האמריקני בראשות הנשיא הושבת הבוקר (שבת) לראשונה מאז 2013, וזאת בגלל מחלוקות בין רפובליקנים ודמוקרטים באשר לתקצוב פעולות הממשל. סוכנויות הממשל הושבתו וכמעט מחצית מהעובדים בהן שוחררו לחופשה ללא תשלום. כרגע הצבא האמריקני, המתוקצב עד ה-1 לפברואר, ממשיך את פעילותו.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעת פגישה עם נשיא טורקיה ארדואן, אתמול. צילום: רויטרס
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

נגד רבני

בצל מחאת תושבי אשדוד על חוק המרכולים, שר הביטחון אביגדור ליברמן ביקר במתחם קניות בעיר, שם הגדיר את החוק ככזה שיוצר "פילוג בחוסן הלאומי". על התבטאויות הרבנים מהציונות הדתית המתנגדים לגיוס וקידום נשים בצה"ל, אמר: "גם בנושא הביטחוני, מה ששמעתי לאחרונה שרבה של צפת דורש להדיח את הרמטכ"ל, והרב אבינר שקורא לא להתגייס לצה"ל כי אין יחידות נפרדות, ושהרב הראשי לישראל מגבה אותו, זה לא סביר ומקובל. נשים תמיד היו חלק מצה"ל, האמירות הללו אין להן מקום"

שר הביטחון ליברמן. צילום: הלל מאיר TPS
שר הביטחון ליברמן. צילום: הלל מאיר TPS

מאיים

מזכ"ל חסן נסראללה התייחס אתמול (ו') לניסיון החיסול של אחיו של בכיר חמאס מוחמד חמדאן, ואמר כי ישראל נושאת באחריות לכך. נסראללה דרש מממשלת לבנון לפעול נגד ישראל. הוא הוסיף כי ארגון הטרור עומד לצד הממשלה בביירות ואיים כי ישראל צריכה "להתייחס ברצינות" לאזהרות מצד לבנון בכל הקשור לפעילות בגדר הגבול.

נסראללה. צילום: פלאש 90
נסראללה. צילום: פלאש 90
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.