הנשיא הקטלוני המודח, קרלס פוג'דמון. צילום: רויטרס
הנשיא הקטלוני המודח, קרלס פוג'דמון. צילום: רויטרס

 

קטלוניה הכריזה על עצמאות

אחרי שהפרלמנט הקטלוני הכריז על עצמאות, הגיעה התגובה של מדריד שם החיל הסנאט הספרדי את השלטון על חבל קטלוניה. הנשיא הקטלוני, קרלס פוג'דמון, הודח מתפקידו ע"י ראש הממשלה הספרדי מריאנו ראחוי, וקרא לבני עמו "להתנגד בדרך דמוקרטית" לצעדים של ספרד נגדם, ובראשם החלת הריבונות הספרדית והעברת כל סמכויות הממשל המקומי לידי הספרדים, והצהיר: "נמשיך לפעול כדי לבנות מדינה חופשית".

ממשלת ספרד פיזרה את הפרלמנט הקטלוני, הדיחה את מפקד המשטרה המקומי והתובע הכללי של ספרד הגדיל לעשות כשהודיע שיקדם העמדה לדין של פוג'דמון בגין המרדה, עבירה שהעונש עליה יכול להיות ל-30 שנות מאסר. בינתיים ברחבי ספרד מתקיימות הפגנות הקוראות לאחדות ספרד ונגד הנשיא הקטלוני.

יש זהב! אורי ששון. צילום: פייסבוק
אורי ששון. צילום: פייסבוק

 

נבחרת הג'ודו עושה חיל באבו דאבי

פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) ואורי ששון (מעל 100 ק"ג) זכו במדליות ארד בטורניר הגרנד סלאם היוקרתי המתקיים באמירויות. פלצ'יק ניצח את ציריניס בבית הניחומים, ששון ניצח את הרמינגס. ירדן מאירסון (עד 78 ק"ג) הפסידה בשלב רבע הגמר לנטלי פאוול הבריטית.

עד כה רשמה המשלחת הישראלית שמופיעה תחת דגל איגוד הג'ודו הבינלאומי הצלחה גדולה, עם מדליית הזהב של טל פליקר, ומדליות הארד של טוהר בוטבול וגילי כהן.

עוברים לשעון חורף

עוברים לשעון חורף

בשעה 2:00 בלילה שבין שבת (28 באוקטובר) ליום ראשון (29 באוקטובר), יוזזו מחוגי השעון שעה אחת לאחור – לשעה 1:00 בלילה. ובכך נרוויח שעת שינה נוספת.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם