מרצועת עזה נחת היום (ש') בשטח ישראל ונלקח לבדיקה.

פרקליטות המדינה וחוקרי יאח"ה אפשרו לארי הרו, ראש הסגל לשעבר של רה"מ שגויס לאחרונה כעד מדינה, לצאת לחופשה פרטית בחו"ל ביום שני הקרוב. החופשה תוכננה טרם נחתם הסכם עד המדינה ועם שובו צפוי הרו למסור עדויות נוספות. כזכור, הוטל צו איסור פרסום על פרטי עדותו של הרו.

ארי הרו. צילום: מרים אלסטר/פלאש90
. צילום: מרים אלסטר/פלאש90

הערב נורה צעיר בשהות ה-20 לחייו סמוך לבניין המועצה המקומית בגן . חובשים ופארמדיקים של מד"א שטיפלו בו במקום וביצעו בו פעולותה חיאה נאלצו לקבוע את מותו.

צעירה בת 25 פונתה היום ע"י מד"א לבית החולים סורוקה כשהיא מונשת ומצבה מוגדר . המשטרה חוקרת האם יש קשר למסיבת טבע בצומת גורל שבדרופ בה השתתפה הצעירה.

חדשות חוץ

ארה"ב הודיעה לאו"ם באופן רשמי על פרישה מהסכם פריז ( הבינ"ל). בהודעת מחלקת המדינה נמסר כי במהלך הפרישה שעשויה לקחת כשלוש שנים תמשיך ארה"ב להשתתף בפגישות הארגון. "ארצות הברית תומכת בגישה מאוזנת למדיניות האקלים הבינלאומי, שבה פליטת גזי החממה תופחת, לצד הבטחת צמיחה כלכלית וביטחון אנרגטי", לשון ההודעה.

בנוסף, דרשה ארה"ב ממועצת הביטחון של האו"ם להטיל חדשות על בעקבות שני ניסויי הטילים הבין יבשתיים האחרונים שערכה. הסנקציות כוללות חרם על סחורות שמייצאת ובהן פחם, ברזל, עופרת ומאכלי ים. מדובר בצעד שיקתץ כשליש מהכנסות המדינה הדיקטטורית בסך 3 מיליארד דולר בשנה. עפ"י הערכות, רוסיה וסין עשויות לתמוך במהלך.

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג' און מרוצה מתוצאות הניסויים הקודמים. צילום: רויטרס
מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג' און מרוצה מתוצאות הניסויים הקודמים. צילום: רויטרס

התובע המיוחד לבדיקת הקשר בין אנשי טראמפ לרוסיה, רוברט מולר, החל לבדוק את קשריו של היועץ לביטחון לשעבר עם טורקיה. הוא ביקש מסמכים ותחקר עדים אודות האפשורת כי פלין קיבל שכר ממשלת טורקיה במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות בשנת 2016. כזכור, בפברואר האחרון, זמן קצר לאחר כניסתו לתפקיד, נאלץ פלין לפרוש לאחר שנודע ששיקר בנוגע לקשריו עם רוסיה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא