מאות אלפים פקדו את הסוכות וברכו על ארבעת המינים בחג הסוכות תשע"ז ויחלו עכשיו את ימי חול המועד.

מסמכים חדשים של ה-FBI שנמסרו לגוף המפקח על הממשלה ולוועדות מודיעין בארצות הברית חושפים כי נבחנו טענות ל"עסקת חליפין" בין בכיר במחלקת המדינה שעבד תחת הילרי קלינטון כשהייתה שרת החוץ לבין סוכן FBI במהלך חקירת פרשת המיילים הסודיים. בבולשת הפדרלית אישרו את הפרטים. לפי גורמים בקונגרס שצוטטו ברשת FOX, המסמכים מהווים "אור אדום בוהק", ומאותתים על אפשרות לעבירה פלילית.

אושרי מלסה, נהרג בתאונה בדרום אמריקה. צילום באדיבות המשפחה
אושרי מלסה, נהרג בתאונה בדרום אפריקה. צילום באדיבות המשפחה

במושב אחיסמך שליד לוד, טבע פעוט כבן שנתיים בבית. הפעוט הובהל במצב קשה לבית החולים אסף הרופא בבאר יעקב. חובשים ופרמדיקים של מד"א הוזעקו למקום כשהוא היה ללא דופק וללא נשימה, העניקו לו פעולות החייאה ופינו אותו להמשך טיפול בבית החולים.

הותר לפרסום כי אושרי מלסה, בן 22 מאשדוד, הוא המטייל הישראלי שנהרג בתאונת הדרכים ביוהנסבורג, דרום אפריקה. שלושה מטיילים נוספים שנסעו ברכב נפצעו ואושפזו בבית חולים בעיר. אחיו של מלסה, אילן, סיפר כי אחיו היה בדרכו למסיבת יום הולדת יחד עם חבריו כשהתרחשה התאונה.

מארין לה פן, נשיאת מפלגת החזית הלאומית בצרפת, הודיעה אמש כי אם תבחר לנשיאות, תפעל לאסור על חבישת כיפה במקומות ציבוריים.

עשרות אלפי מטיילים בחג הסוכות

עשרות אלפי מטיילים יצאו לאתרי הנופש והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. מרשות הטבע והגנים נמסר כי כ-70 אלף מטיילים פקדו את אתרי הרשות. גם ברשות הכינרת דיווחו על תפוסה גבוהה בחופים.

בקבוק תבערה הושלך אל מטה המפלגה הרפובליקנית בעיירה הילסבורו שבמחוז אורנג' בקרוליינה הצפונית וכתובות רוססו על קיר מבנה סמוך. לא דווח על נפגעים, אולם נזק רב נגרם למבנה. לדברי המשטרה, על קירות המבנה הסמוך רוססה הכתובת "רפובליקנים נאצים, צאו מהעיר או ש..".

בפיגוע גדול על סוכת אבלים שיעית בבגדאד, המדינה האיסלאמית (דאעש) גבתה את חייהם של מעל ל-90 בני אדם.

צבא עיראק, יחד עם כוחות נוספים ובסיוע מהאוויר של הקואליציה בהובלת ארצות הברית פתחו במתקפה משולבת לכיבוש מחדש של העיר מוסול מידי ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש). הכוחות מדווחים על הישגים משמעותיים בלחימה ועל תבוסות לארגון הקיצוני – כוחות ההגנה של דאעש קורסים בזה אחר זה והכוחות מתקדמים כמעט בלי הפרעה בזמן שלוחמי הארגון נמלטים מהאזור.

על פי הדיווחים, כוות הפשמרגה הכורדיים וכוחות הצבא העיראקי הצליחו להשתלט מחדש על כמה כפרים ממזרח למוסול והם מתקדמים במהירות לכיוונה, כמו גם לעבר הכניסה הדרומית לעיר. סוכנות הידיעות הטורקית דיווחה כי בכיר דאעש האחראי על הביטחון במוסול, אחמד כטאב, נהרג בקרבות. כמו כן, קרס קו ההגנה של דאעש בסכר מוסול, שהיה חשש כי יופצץ ויגרום להצפות עד בגדאד.

בצהריים אירע פיגוע אבנים בו יידו אבנים לעבר צוות מכבי אש שעשה את דרכו לאירוע של שריפת רכב ברחוב דרך יריחו בירושלים.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.