מבקר בסעודיה

דנולד טראמפ נשיא ארצות הברית חתם היום (ש') עם ערב הסעודית על הסכם סחר בנשק בשווי 110 מיליארד דולר בעת ביקורו במדינה שהחל הבוקר, ופותח את סיורו של הנשיא במזרח התיכון. בהצהרה רשמית נמסר כי "העסקה הביטחונית מפגינה באופן הברור ביותר את המחויבות של ארצות הברית לשותפות עם ערב הסעודית ועם בעלות בריתה ממדינות המפרץ, מרחיבה את ההזדמנויות עבור חברות אמריקניות באזור ותיצור עשרות אלפי משרות נוספות במפעל הביטחון האמריקני".

חסן רוחאני נשיא איראן. צילום: אתר הקרמלין
חסן רוחאני נשיא – נבחר לכהונה נוספת. צילום: אתר הקרמלין

רוחאני נבחר לקדנציה נוספת באיראן 

לאחר ספירת מרבית הקולות בבחירות שהתקיימו ברפובליקה האסלאמית אתמול (ו'), הוכרז היום כי חסן רוחאני , נשיאה הנוכחי של איראן יזכה בכהונה נוספת. על פי נתוני משרד הפנים האיראני,רוחאני קיבל 57% מהקולות בעוד שאברהים ראיסי המועמד השמרני שהתמודד מולו זכה ב-38.5% מהקולות.

סוכל ניסיון פיגוע במעבר

כוח מג"ב סיכל היום (ש') ניסיון פיגוע דקירה במעבר קלנדיה. פלסטינית כבת 14 שהגיעה למקום שלפה סכין לעבר הכוח, שניטרל אותה באמצעות גז פלפל וללא שימוש בנשק. הצעירה נלקחה לחקירת כוחות הביטחון.

2,100 מהגרים הגיעו בשבת מאיטליה אל חופי לוב

משמר החופים האיטלקי חילץ ביום אחד כ- 2,100 מהגרים שעשו את דרכם מחופי לוב לעבר אירופה. על פי נתוני הארגון הבינלאומי להגירה מתחילת השנה ועד לשבוע שעבר הגיעו 43,490 בני אדם לאירופה דרך הים; כשיותר מאלף נוספים נמצאו מתים או שנעדרו בדרכם.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא