דיווחים על עסקת חילופי שבויים בין וישראלהבוקר (שבת) דווח ב'אל-אחבאר' הלבנוני כי ייתכן שישראל וחמאס מתקרבות לסיכום השלב הראשון של עסקת חילופי שבויים. בישראל אישרו כי אכן יש התקדמות, אולם בחמאס הכחישו.לפי הדיווח, הסיכום להשבת שלושת האזרחים הישראלים הנעדרים, אברה מנגיסטו, הישאם א-סייד וג'ומעה איברהים אבו גנימה, וגופות החללים שאול והדר גולדין – נעשה בתיווך של רוסיה, מצרים והאו"ם.

בדיווח בעיתון נכתב כי החלק הראשון של העסקה, שייצא לפועל תוך שלושה חודשים, דומה לשלב הראשון בעסקה לשחרור גלעד , אז קיבלה ישראל סרטון וידאו המתעד אותו בשבי. בתמורה לכך דורש ארגון חמאס את שחרור כל אסירי עסקת שנעצרו מחדש. בשלב השני של העסקה יוחזרו האזרחים הנעדרים לישראל. בתמורה לכך ישראל תשחרר את האסירים מרואן ברגותי ואחמד סעדאת, מזכ"ל החזית העממית, בנוסף לאסירים ממזרח ירושלים וערבים-ישראלים. עם זאת, בדיווח נכתב כי ישראל רחוקה מהסכמה על תנאים אלה.פגישה ראשונה בין ופוטין

אמש נפגשו לראשונה נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר  בהמבורג. זו הפגישה הראשונה ביניהם אי פעם. במהלך הפגישה עלו על הפרק גם נושאים טעונים, ובראשם ההאשמות של ארה"ב שרוסיה חיבלה בתהליך הבחירות בארה"ב בשנה שעברה. לאחר הפגישה התייצב מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון מול עיתונאים, וטען כי במהלכה לחץ טראמפ על יותר מפעם אחת בנוגע להתערבות הרוסית לכאורה בבחירות, וכי הכחיש בפניו שלרוסיה היה חלק בהתערבות שכזו. לדברי טילרסון רוסיה ביקשה הוכחה לכך שהיא הייתה מעורבת בחבלה בבחירות בארה"ב.

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, שגם הוא שוחח עם עיתונאים, טען כי טראמפ שמע מפוטין הבטחה שרוסיה לא חיבלה בבחירות – ולדברי לברוב הוא גם קיבל אותה. רשת CNN דיווחה אחר כך כי גורם אמריקני רשמי דחה את הטענה הרוסית שטראמפ קיבל את טענת פוטין.

פשיטה בתאילנד על עסקים ישראלים

הרשויות בתאילנד פשטו אמש על עסקים ישראליים באי קוסמוי שבמדינה ועצר את נתי חדד, בן 34, שהקים את חברת "קוסמוי חילוץ והצלה" ומצאו במרפאה שניהל כלי נשק. זאת בחשד שכנופיית עבריינים ישראלים פעלה מהמקום כדי לסחוט דמי חסות מבתי עסק באזור. תרופות וציוד רפואי שנמצאו במקום הוחרמו גם כן ונלקחו לבדיקות.

חיילים, שוטרים ואנשי משרד הבריאות פשטו על המרפאה וכן על בית חב"ד באי בעקבות תלונה על אותה כנופייה. בתקשורת התאילנדית דווח כי אזרח זר המתגורר על האי סיפק למשטרה סרטון שבו ניתן לראות אדם, ישראלי לטענתו, דורש תשלום "פרוטקשן" מבעליו של עסק זר על האי. לדבריו, מוכר כאדם משפיע בעיר שמאיים על זרים נוספים בקוסומוי.

ה-ג'י 20 הכירה בפרישת ארה"ב מהסכם האקלים

מנהיגי מדינות הג'י-20, שהתכנסו בסוף השבוע בהמבורג, הכירו היום בהחלטת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לפרוש מהסכם האקלים ההיסטורי. בהצהרה המשותפת שפורסמה בתום הפסגה, הכירו מנהיגי המדינות בהחלטת ארה"ב שלא תשפיע על מחויבותן של שאר המדינות להסכם שנחתם ב-2015 בפריז. בחודש שעבר הודיע טראמפ כי ארצו תיסוג מההסכם.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא