חופשת הקיץ החלה ועימה השאלה הגדולה מכולן- מה עושים בחופש הגדול ואיך מעסיקים את הילדים? אז לפני שתמהרו לקנות כרטיס טיסה או לסגור שבוע במלון, קרן קימת לישראל מציעה מגוון פעילויות ברחבי הארץ מצפון ועד דרום אשר יספקו לכם שקט, חסכון בכיס והכי חשוב הנאה צרופה עבור כל המשפחה.

מבין הפעילויות המגונות תוכלו למצוא גם  סיורי עששיות ביערות קק"ל אשר יספקו עבורכם חוויה מרתקת עם רדת החשיכה.

לגלות את סודות היער יחדיו

כשהילדים מתקשים להתנתק מהמסכים, ואתם מתקשים להסביר להם את הרגעים הקסומים שחוויתם בילדותכם, תוכלו לקפוץ יחד איתם אחורה בזמן עם רדת החשיכה, ולגלות את סודות היער. הסיור המודרך יכלול התבוננות והסבר על מפת הכוכבים, הקשבה וצפייה בחיות הפעילות בלילה, האזנה לסיפורי אגדות וצ'יזבטים ובסוף חלוקת תה צמחים.

סיורים במגוון יערות ברחבי הארץ

הסיורים יתקיימו במספר יערות ברחבי הארץ: ב-25.7 יתקיימו סיורים ביער ביריה, ביער אילנות וביער המלאכים. ב-20.8 יתקיים סיורים ביער בית קשת, בפארק בריטניה וביער להב. כל הסיורים יתקיימו בין השעות  19:00-21:30. 

קרדיט – אבי הירשפלד, ארכיון צילומי קק"ל

שקט עוצמתי ונופים פסטורליים

אלו שיבחרו להצטרף לסיור העששיות ביער בית קשת יוכלו לברוח קצת מהמציאות ולהעביר גם את שעות אחר הצהריים ביער שמציע שקט עוצמתי ונופים פסטורליים. היער נמצא על מדרונות רכס הרי נצרת אל מול נופיהם עוצרי הנשימה של עמק יזרעאל והגליל התחתון.

הוא כולל מסלול לטיול עם רכב – דרך נוף באורך 18 ק"מ, מסלולי הליכה, מצפורים, פינות לפיקניק, גני שעשועים לילדים, שרידי החורש הטבעי של הגליל, וכמובן, המלך הבלתי מעורער ששלט באזור במשך שנים רבות – אלון התבור. היער, שניטע על ידי קרן קימת לישראל, משתרע על פני כ-25,000 דונמים.

דרך נוף שחוצה יער טבעי המובילה לתצפית מרהיבה

קק"ל פרצה דרך נוף מרשימה ביער בית קשת, שקיבל את שמו מקיבוץ בית קשת שהדרך עוברת בו. דרך הנוף חוצה יער טבעי נהדר של אלוני התבור ויער נטוע רחב ידיים של עצי אורן, ברוש, עצי שיזף ואלה אטלנטית, והתצפיות ממנה על הר תבור וסביבתו מרהיבות לכל עין. 

 

עלות משתתף בסיור העששיות – 10 שקלים

מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט https://salkkl.kkl.org.il/מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20