בפעם השנייה מאז נחתם הסכם הפיוס עם : כ-120 מכולות מלאות במזון עם מוצרים בסיסיים כמו אורז, סוכר, קמח, בגדים, ציוד לבית ספר, אופניים ומשחקים לילדים הגיעו היום למעבר כרם שלום.

הציוד ששוקל כ- 2,500 הגיע כסיוע שנאסף בידי הארגון הטורקי להתמודדות עם מצבי חירום ואסון, עובר לרצועת על ידי צוות הסהר האדום של טורקיה אשר הסדיר את העברת הסיוע מן הספינה לרצועת דרך היבשה.

חה"כ איוב קרא, סגן השר לשיתוף פעולה אזורי, קיבל את האנייה בנמל אשדוד אמש ואמר כי "לא תמצאו בעולם מדינה יותר הומניטרית מישראל. אנו רוצים שכל המוצרים שיגיעו לעזה יגיעו לנזקקים ושארגוני הטרור לא ישתלטו עליהם ויקנו בהם נשק להילחם בנו". בנוסף, פנה קרא לנציג הממשלה הטורקית, סים אוטקאן, וביקש שממשלת טורקיה תפעל לסייע למשפחות הנעדרים בעזה.

 

הסיוע הטורקי בדרך לעזה. צילום: מדברים תקשורת
הסיוע הטורקי. צילום: מדברים תקשורת

כזכור, אמש, במהלך קבלת פנים עבורו שנערכה בביקורו בהולנד, הושיט ראש הממשלה את ידו, אך חבר הפרלמנט ההולנדי סירב לשתף פעולה והותיר את ידו של נתניהו באוויר.

טונהאן קוזו, חבר הפרלמנט הטורקי-מוסלמי ממפלגת הלייבור ההולנדית, הסביר את התנהגותו ואמר כי "לא מגיעה לנתניהו שום לחיצת יד בזמן שדמם של ילדים פלסטינים נשפך ברחובות עזה. צריך להפעיל על סנקציות כדי שזו תפסיק עם המדיניות הזו". נתניהו ענה לו בתגובה כי המלט המועבר לעזה הולך לבניית מנהרות ולא לשיקום הרצועה.

 

רינת ורדי

רינת ורדי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.