בת 4 מסיביר הלכה ברגל כ-8 קילומטרים בטמפרטורה של 34- מעלות, ככשלג מגיע עד גובה החזה, על מנת להזעיק עזרה עבור סבתה החולה וסבה העיוור. כך על פי דיווח באתר "הסיביריאן טיימס". "היה קר מאוד והייתי כל כך רעבה, אבל לא פחדתי פשוט המשכתי ללכת, ללכת, ללכת. ובסוף הגעתי לשם." אמרה סגלנה סלחאק הקטנה.

סגלנה לאחר שהגיעה למקום מבטחים. צילום מסך: הטלויזיה הסיבירית
סגלנה לאחר שהגיעה למקום מבטחים. צילום מסך: הטלויזיה הסיבירית

הפעוטה סיפרה על מסעה העצוב בן 6 השעות בשלג, כשזאבים חגים סביב על מנת להגיע לבית הקרוב ביותר לבית משפחתה המרוחק. לאחר שמצאה את סבתה בת ה-60 ללא תנועה, שלח אותה סבה העיוור להזעיק עזרה, הסב כנראה לא הבין שהוא שולח אותה לדרכה בחושך מוחלט, מפני שהשעה הייתה 5 לפנות בוקר.סגלנה נטלה עמה גפרורים והלכה אחרי עקבות מזחלת הסוסים, חלק מהדרך על נהר קפוא. בדרכה לבית הקרוב ביותר.

למרבה העצר, הסבתא נמצאה ללא רוח חיים לאחר שעברה התקף לב, והילדה נשלח לבית חולים. סמן רובסטוב, ראש יחידת החילוץ וההצלה בטובה, האזור בו בתרחש המקרה אמר:"הילדה הזו הייתה ברת מזל, לא להתקל בזאבים, היא הכירה את הדרך ונעה במהירות טובה. זה היה קל עבורה לעשות את במרחק יותר מאשר עבור מבוגר". עוד הוסיף רובסטוב, כי לפי הסטנדרטים הסיבירים מזג האוויר לא היה קר באופן קיצוני, "רק 34- מעלות, לפי הסטנדרטים שלנו זה בדרך כלל חורף חמים" אמר.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20