נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. צילום: רויטרס
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

פרויקט רחב היקף של "הניו יורק טיימס" לקראת יום השנה להשבעתו לנשיאות של דונלד טראמפ – חושף פרטים משגרת יומו של מי שעומד בראש המעצמה הגדולה בעולם. כתבי העיתון שראיינו עשרות בעלי תפקידים מסביבתו הקרובה של טראמפ, מספקים הצצה ראשונה לפרטים הקטנים בשגרת יומו של האיש החשוב בעולם.

טראמפ ידוע כצייצן פעיל בטוויטר, עוד טרם נבחר לנשיאות, ולפי הסיקור האחרון נוהג פעמים רבות להתחיל ולצייץ כבר ברגע שהוא מתעורר עוד לפני שהוא קם מהמיטה. כמו כן, השגרה המוקדמת של טראמפ כוללת יקיצה כבר ב-5 וחצי בבוקר מדי יום וצפייה בתכניות הבוקר, בעיקר ב-CNN וברשת "פוקס".

טראמפ עם בתו איוונקה בבית הלבן. צילום רויטרס
טראמפ עם בתו איוונקה בבית הלבן. צילום רויטרס

המכשיר הסלולרי הנמצא בשימוש אצל הנשיא הוא אייפון, וגורמים רבים שדיברו עם "הניו יורק טיימס" דיווחו כי הוא צופה אדוק בטלוויזיה, שצורך תכנים טלוויזיוניים לפחות ארבע שעות ביום. לפי הדיווח טראמפ משתדל להימצא תמיד בקרבת מסך, והוא היחיד שיש לו רשות לגעת בשלט בסביבתו ולהחליף את הערוצים או להגביר את הווליום.

התחקיר חשף גם את הרגלי האכילה של הנשיא, שכנראה לא שמע על הטרנדים האחרונים של אכילה מתונה או טבעונית. ארוחות הערב אליהן הוא נוהג להזמין אורחים כוללות לרוב סטייק במידת עשייה "וול דאן", ומנת סלט ברוטב רוקפור ורצועות בייקון. כמו כן טראמפ נוהג לכלול בארוחותיו רוטב בשר עשיר. הנשיא לא מדלג על מתוקים וקינוחים, ואת ארוחותיו נוהג לסיים עם גלידה בכמויות לא צנועות.

למרות החיבה למתוקים בכל הקשור לשתייה, הנשיא מעדיף דווקא דיאט קולה, על פני הקולה הממותקת, עם זאת, הוא שותה כמויות גדולות במיוחד כדי להישאר ערני – וצורך כ-12 פחיות ביום של המשקה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20