מציאות חדשה: סטיב מקלארן מונה רשמית ליועץ מיוחד בצוות המקצועי של מכבי תל אביב. ג’ורדי קרויף, מי שהיה הסמכות המקצועית העליונה במועדון, יישאר המאמן ומקלארן יהיה סוג של הנציג הבכיר של מיטש בנושאים המקצועיים.

היועץ החדש. סטיב מקלארן. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
היועץ החדש. סטיב מקלארן. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת”א

 

קרויף מכיר את היועץ החדש כאשר שיחק במנצ’סטר יונייטד ומקלארן היה עוזר של אלכס פרגוסון. האנגלי אמר לאתר הרשמי של המועדון: “זה תענוג להתחיל לעבוד עם ג’ורדי קרויף בתפקידו החדש כמאמן מכבי תל אביב לאחר ששימש כמנהל המקצועי של המועדון. אני מכיר אותו עוד מהימים שלנו ביחד במנצ’סטר יונייטד ושמרנו על קשר בשנתיים האחרונות. יש לי כבוד רב למועדון כה גדול בישראל המוכר בכל אירופה ואני מתכוון לסייע לג’ורדי ולשחקנים להצליח העונה עבור האוהדים”.

מקלארן בן ה-56, הוא הדמות הבכירה ביותר שהגיעה לכדורגל הישראלי לתפקיד מקצועי. הוא אימן את מידלסברו בין השנים 2001 ל-2006, עימה זכה בגביע הליגה והוביל אותה לגמר גביע אופ”א, שימש שנתיים כעוזר מאמן ומונה למאמן בשנת 2006, פוטר כבר אחרי שנה. מקלארן לא הצליח למצוא מועדון גדול באנגליה ובאירופה ואימן בטוונטה (אותה הוביל לאליפות היסטורית), וולפסבורג, נוטינגהאם פורסט, ניוקאסל ודרבי קאונטי, ממנה פוטר לפני כמעט חצי שנה.

מיטש גולדהאר אמר לאתר הרשמי: “לסטיב מקלארן יש ידע רב וניסיון עתיר ברמות הכי גבוהות בכדורגל האירופי. אנו שמחים לצרף אישיות ברמה הזאת ואנו בטוחים כי הוא יכול לתרום לצוות האימון ולשחקנים במכבי תל אביב”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.