צילום: pexels.com

 

מרוויחים שכר נמוך מהממוצע במשק ויש להם המון הוצאות שוטפות. כתוצאה מכך, קהל יעד מן הסוג הזה מחפש כל הזמן אחר דרכים חדשות לחסוך מבלי להיפגע מבחינת איכות החיים, הלימודים וחיי החברה. אחד הפתרונות הכי טובים שעל הפרק קשור לחיסכון בעלויות אחזקת הרכב ולכן כדאי להכיר אותו.

הנה למשל כמה לחיסכון בעלויות אחזקת הרכב בטווח הקצר והארוך:

  1. התאימו את הרכב לצרכים שלכם

החיסכון מתחיל בהתאמת הרכב לצרכי הסטודנטים. אין סיבה שאדם צעיר שנוסע רק לעבודה וללימודים ישתמש ברכב גדול, יקר וזולל דלק ויש המון דגמי מיני או סופר-מיני שמספקים מענה מקיף בחצי מהעלות. התאמת הרכב לצרכים היא תנאי לחיסכון ובעזרתה אפשר גם לצמצם את ההוצאות הנלוות על האחזקה, הדלק והביקורים במוסך.

  1. צמצמו את השימוש ברכב

אחרי שבוחרים שמתאים לסוג השימוש הצפוי, אפשר להיכנס לעובי הקורה ולבדוק מתי באמת צריך להשתמש בו. חלק מהסטודנטים מגלים למשל שהם יכולים לנסוע ללימודים עם חברים ולהשתמש באפליקציות ייעודיות של נסיעות שיתופיות. צמצום השימוש ברכב חוסך לא רק את הדלק אלא גם מונע בלאי, שחיקה ותיקונים.

  1. נצלו הטבות בביטוח

הוצאות נסיעה ורכב מגלמות בתוכן עלויות של ביטוח רכב, דלק, חניה, אגרות נסיעה, קנסות, דוחות, רישיון שנתי ולעיתים גם החזר הלוואות. בתוך כל רשימת ההוצאות הזו, הגורם העיקרי שבו סטודנטים יכולים לנצל הטבות הוא ביטוח רכב חובה ומקיף. לפיכך, כדאי לסטודנטים להשקיע עוד כמה דקות בהשוואה בין חברות ביטוח ולקבל הצעת מחיר לפוליסה שעולה בקנה אחד עם הצרכים והתקציב שלהם.

  1. סעו לאט

הטיפ הזה אולי נראה כמשהו שקשור לבטיחות בלבד, אבל האמת היא שיש לו השפעה על עלויות האחזקה. נסיעה במהירות המותרת מצמצמת בלאי לצמיגים והיא חסכונית מבחינת צריכת הדלק. אם תיסעו לאט תשלמו פחות על הרכב ותורידו את הסיכון למעורבות בתאונות דרכים. כתוצאה מכך, גם הפרמיה שתשלמו על הביטוח תהיה קטנה יותר. אלו סיבות מספיק טובות לנסוע לאט – עוד לפני שמזכירים את היתרון הבטיחותי.

  1. השתמשו בתחבורה ציבורית

חיסכון בעלויות האחזקה מגלם בתוכו גם את האפשרות להשתמש בתחבורה ציבורית. סטודנטים שמחליפים את השימוש ברכב לפחות בחלק מהזמן באוטובוס, במוניות שירות או אפילו במוניות ספיישל יכולים לחסוך מאות שקלים בשנה. התחבורה הציבורית הרבה יותר זול מאשר הרכב הפרטי ובחלקים מסוימים בארץ היא אפילו לא כל כך נוראה מבחינת עמידה בלוח זמנים. הכי חשוב לשלב בין הכלים שעומדים לרשות הסטודנטים ולבחון את היקף החיסכון לאורך זמן.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.