פעם נוספת נשמעות קריאות חמורות היום (רביעי) בהפגנה של תאי הסטודנטים הערבים באוניברסיטה העברית בירושלים: "דמוקרטיה לא בונים על גופות של ילדים", קראו המפגינים. כשנשאלו על ידי סטודנטים מה הכוונה הסבירו כי "מה שעושה ישראל בעזה זה לרצוח ילדים".

מפגינים תמיכה במאבק נגד ישראל. צילום: יובל ברמי

 

אודי כהן, סטודנט באוניברסיטה העברית שראה את ההפגנה אמר: "מדובר בחבורה של צבועים. הם תומכים בטרור ונהנים להפגין על חשבון החיילים שלנו. פשוט מעצבן שהאוניברסיטה מאפשרת דבר כזה בזמן שחצי מדינה במקלטים"

אין זו הפעם הראשונה שתאי הסטודנטים הערבים באוניברסיטה העברית מוצאים לנכון לתמוך במאבק בישראל, דווקא בעת עימותים של ישראל עם ארגוני הטרור. רק בחודש שעבר התקיימה הפגנה בה נקראו קריאות בשבח מחבלים, באירוע שגרר תלונה במשטרה מצד פעילי 'אם תרצו', שעמדו גם הפעם אל מול הסטודנטים הערבים. לאחרונה עלה המוסד לכותרות גם בשל התעקשותו להגן על פעילת ה-BDS לארה אל קאסם ולקבל אותה ללימודים בו.

מפגינים תמיכה במאבק נגד ישראל. צילום: יובל ברמי

 

ראש תא הסטודנטים של 'אם תרצו' באוניברסיטה העברית יובל ברמי, שעמדה יחד עם מספר פעילי התא אל מול הפרובוקציה, מסרה כי: "קומץ סטודנטים מתא חד"ש הפגינו היום על המצב בעזה ולהפסקת ה"מצור" שלא באמת קיים, וניסו לתת רוח גבית לטרור נגד ישראל. במקום להפגין באוניברסיטה העברית, בה הם בטוחים ורוכשים השכלה על חשבון משלם המיסים, הם מוזמנים להפגין מול מול חמאס בעזה, שכבר שנים הופכים את חייהם של תושבי הדרום לסיוט, ובמיוחד בשבוע האחרון"

מהאוניברסיטה העברית נמסר: האוניברסיטה העברית נתנה אישור להפגנות שהתקיימו היום בקמפוס. האוניברסיטה היא מקום פלורליסטי המאפשר חופש ביטוי לכל הסטודנטים והקבוצות הפוליטיות הפועלות בשטחה, בתנאי שפעילותם אינה עוברת על חוקי מדינת ישראל"

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.