על רקע ירי הרקטות לישראל מעזה ותגובת צה"ל ברצועה, קיימו היום (שלישי) מאוניברסיטת תל אביב "למען הזדהות עם ". הסטודנטים שהשתתפו בהפגנה ליד הקמפוס ציינו כי קיימו את האירוע בגלל "התוקפנות הישראלית".

צילום: ''

צילום: 'אם תרצו'

 

האירוע התרחש בכיכר 'אנטין' אשר סמוכה לאוניברסיטה, ובמסגרתו התקיימה דקת דומייה לזכר ה'שהידים' שמתו בהפגנות הטרור בגבול עזה נגד ישראל המכונות על ידם 'תהלוכת השיבה'. הסטודנטים נשאו שלטים עליהם נכתב בין השאר "עם אחד, רצון אחד, מאבק אחד" וקראו לשחרור מחבלים מהכלא וכן נשאו דגלי אש"ף.

הפגנת הזדהות עם עזה באוניברסיטת תל אביב. צילום: 'אם תרצו'

 

עדי רגב, סטודנטית באוניברסיטה, הביעה את מחאתה על האירוע: "יש סטודנטים מהמגזר הערבי שבוחרים לנצל את הבמה הדמוקרטית הזאת כדי להביא את השנאה שלהם ליהודים ולצעוק דברי שטנה והסתה", אמרה והוסיפה כי "כסטודנטית באוניברסיטה אני מודאגת מאוד מהקולות הקיצוניים שנשמעים מהסטודנטים הערביים ותוהה איך האוניברסיטה מאפשרת קריאות להשמדת עם על ידי אותם סטודנטים, זאת מבלי לפזר את ההפגנה או להביע את דעתה כפי שעושה בנושאים פוליטיים אחרים".

צילום: 'אם תרצו'

 

מתן פלג, יו"ר תנועת 'אם תרצו' אמר בעקבות האירוע כי "מטריד מאד שאוניברסיטת תל אביב מאפשרת לסטודנטים שלה לקיים הפגנות הזדהות עם ארגוני טרור תוך קריאות להשמדת המדינה".  פלג הוסיף: "בשם חופש הביטוי כביכול, מכשירה ובעצם מעודדת האוניברסיטה בני מיעוטים לפעול נגד המדינה, בעוד שהראשונים להיפגע מכך הם ערבים שכן מעוניינים להשתלב בחברה הישראלית. טמינת הראש בחול של סגל האוניברסיטה נוכח עצרות ההזדהות עם מחבלים יוצרת אך ורק קיטוב ושנאה", אמר.

מאוניברסיטת תל אביב נמסר: "ההפגנה התקיימה בכיכר אנטין מחוץ לקמפוס של האוניברסיטה. האוניברסיטה לא ידעה על ההפגנה ולא אישרה אותה".

דקה דומיה לזכר 'השאהידים' באוניברסיטת תל אביב. צילום: 'אם תרצו'
הפגנת הזדהות עם עזה באוניברסיטת תל אביב. צילום: 'אם תרצו'

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.