עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית, כ-300 אלף סטודנטים בארץ יחזרו ללימודיהם. חלקם ילמדו באוניברסיטאות וחלקם במכללות אקדמיות, עבור חלקם זוהי תהיה תחילת דרכם כסטודנטים. המשותף לכל אלה הוא הצורך בעזרה בהבנת החומר הנלמד ושימוש במורים פרטיים. אחוז גבוה מהסטודנטים שנעזרו במורים פרטיים דיווחו כי למדו בשיעורי אונליין ואחוז קטן מהם נפגשו באופן פרונטאלי עם מורים.

הסיבה לביקוש האדיר של מורים פרטיים ברורה, בעיקר בתקופת המבחנים אך כאמור כדאי לדעת שטרם תקופת המבחנים מרבית מהמורים הפרטיים תפוסים. גם במהלך השנה הביקוש מורגש היטב, ייתכן כי סטודנטים מגיעים עם בסיס לא מספיק טוב ולכן נוצרים פערים בין הידע שאיתו הם מגיעים מבית הספר.

מובן שלכל אלה מצטרף הקושי ללמוד בכיתות גדולות עם מספר רב של תלמידים.

ממש כמו להזמין מונית באפליקציה

כיום שוק המורים הפרטיים התפתח ללא הכר בהמשך להתפתחות הטכנולוגית בעולם.

בעבר היינו עומדים וממתינים למונית, כיום אנו פותחים את האפליקציה ובתוך כמה דקות המונית עושה את דרכה אלינו. כך גם בתחום המורים הפרטיים, אם בעבר היינו מחפשים המלצות ונוסעים שעות בפקקים כדי להגיע למורה פרטי, כיום הכל פשוט יותר. אחת הפלטפורמות הבולטות והמוכרות בשוק המורים הפרטיים היא Lessoons, מדובר באתר המונה מעל 10,000 מורים פרטיים המציעים שיעורים לכל מי שזקוק לעזרה.

בדרך זו כל סטודנט יוכל למצוא מורים פרטיים בהתאם לדרישותיו שלו על ידי ממשק נוח וידידותי, אפשרויות הסינון רבות וכמובן מצורפות חוות דעת של תלמידים קודמים וזה עוד לא הכל…

סטודנטים המתמחים בתחומים מסוימים, יוכלו אף הם להירשם לאתר ולהציע שיעורים פרטיים לסטודנטים מתחילים, יש אפשרות גם לממן את השיעורים הפרטיים שהם זקוקים להם בתחומים אחרים. למעשה, הפלטפורמה מאפשרת למורים להציג את עצמם ואת כישוריהם, ליצור קשר עם תלמידים פוטנציאליים וגם לאסוף חוות דעת ולחזק את הפרופיל שלהם.

לדברי ענבר, מנהלת השיווק של Lessoons, "אנחנו מציעים לסטודנטים מגוון רב של אפשרויות לימוד, החל משיעורים פרטיים אונליין, פרונטאליים וקבוצתיים. המטרה שלנו היא להעניק לסטודנטים נוחות בלתי מתפשרת במנעד רחב של תחומים, החל מהתחומים הבעייתיים בפקולטה ועד לתחומים בסיסיים".

ללמוד אונליין או פרונטאלי?

המהפך בעולם המורים הפרטיים לא מסתכם רק בפלטפורמה ידידותית שבה אלפי מורים פרטיים בכל התחומים הקיימים, אלא גם מאפשר לסטודנטים ליהנות משיעורים אונליין בכל זמן ומכל מקום. כיום כמחצית מהסטודנטים מממנים את לימודיהם, מרביתם גם עובדים וגם לומדים ולא מוצאים מספיק זמן ללמוד, ודאי שלא לנסוע למרחקים כדי להיפגש עם מורים פרטיים. לצורך כך, שיעורי אונליין הם בהחלט בעלי יתרון משמעותי עבורם וחוסכים להם זמן יקר, מאמץ, עלויות ובעיקר מעניקים זמינות גבוהה מצד המורים.