תאי הסטודנטים הציוניים באוניברסיטה העברית קיימו היום (ב') מחאה בקמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית בעקבות סרטון ההסתה נגד חיילי צה"ל שהופץ על ידי תא חד"ש במוסד.

המחאה שאורגנה על ידי תאי הסטודנטים הציוניים בהובלת תנועת "אם תרצו", ביקשה לקבל תשובות ברורות מהנהלת המוסד על שתיקתם נגד הסרטון הפוגעני.

במחאה לבשו הסטודנטים מדי צה"ל וקראו: "כולנו חיילי צה"ל", "סטודנטים מפונקים של חד"ש מוזמנים לעבור לאוניברסיטת ביר זית", "כולנו צה"ל" וכן – "צה"ל: הצבא של כולנו".

צילום: תנועת "אם תרצו"

 

ח"כ קטי שטרית (הליכוד), מרכזת הקואליציה בוועדת החינוך, אמרה בהפגנה: "לא אשב בחיבוק ידיים מול מסעות ההסתה כנגד חיילי צבא הגנה לישראל, בכנסת הקרובה בכוונתי לדאוג לכך שהקמפוסים לא ישמשו כר פורה לפעולות אנטי ציוניות".

ח"כ מתן כהנא (ימינה) אמר בהפגנה: "גם לחופש הביטוי יש גבולות – הסתה ואיום על חיילי צה"ל הוא אחד מהם".

צילום: תנועת "אם תרצו"

 

ניסי מזרחי, יו״ר תא אם תרצו באוניברסיטה העברית, וצנחן במילואים שהוביל את המחאה אמר: "על האוניברסיטה לפעול בנחישות, לסגור את תא חד"ש ולהוציא הודעת גינוי חריפה. לא נאפשר לפגוע ולהלך אימים על החיילים שלנו, לא בקמפוס שלנו".

נטע זהבי, יו"ר תא "לביא" באוניברסיטה העברית הוסיפה: ״נמשיך לדאוג לביטחונם של חיילי צה״ל בקמפוס ולא ניתן לכל הסתה כנגדם להרים ראש".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.