12:43 24/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "סוריה מפרה את ההסכם וההצהרות שלה"

"סוריה מפרה את ההסכם וההצהרות שלה"

בתום פגישה הבוקר בין שר ההגנה האמריקאי לליברמן אמר מאטיס כי סוריה מחזיקה ללא ספק בנשק כימי, "לא כדאי להם להשתמש בזה שוב, הבהרנו את זה היטב"

אביגדור ליברמן, שר הביטחון פגש היום (ו')  את ג'יימס מאטיס שר ההגנה האמריקני. בתום הפגישה אמר שר ההגנה כי אין ספק שסוריה מחזיקה בנשק כימי. "זו הפרה של החלטת מועצת ביטחון, ולא כדאי להם להשתמש בזה שוב. הבהרנו את זה היטב", הוסיף.

4

מאטיס, המבקר בישראל לראשונה מאז מונה לתפקיד , יקיים בהמשך מספר מפגשים, בין היתר עם ראש הממשלה. מאטיס אמר כי "ביטוי לעומק היחסים בינינו ניתן לראות בתגובה הישראלית המידית לפעולה שלנו בסוריה. 'המדינה האסלאמית' (דאעש) זו סכנה לא רק בסוריה ובעיראק, אלא גם לישראל, לאירופה ולבסוף גם לארצות הברית".

3

עוד הוסיף השר האמריקני כי הוא "מודע לכך שאנו עומדים הבוקר כמה ימים לפני יום השואה ואנחנו מחויבים שאירוע כזה לא יחזור. שיתוף הפעולה בין המדינות נמשך. הגעתי מסעודיה ומביקורים נוספים באזור. בפגישה עם ליברמן הבטחנו לבסס את הקשר החזק בין ישראל לארה"ב".
   1
ליברמן הדגיש בפתח דבריו כי השניים רואים עין בעין את הנושאים על סדר היום. "אני מביע את הערכתי לידידותך, תמיכתך והבנתך של המורכבות של האתגרים העומדים בפני ישראל" אמר שר הביטחון. "אין ספק שהבעיה המרכזית היא ציר הרשע – מקוריאה הצפונית לטהראן, לדמשק ולחיזבאללה בביירות. הציר המקשר הוא איראן, שמנסה לכרסם תחת היציבות בכל המזרח התיכון. אנחנו חולקים את אותם עמדות וערכים, ואנחנו מקווים שבזכות תמיכתך נוכל להתגבר על האיומים ולהביא יציבות לאזור", הוסיף.
במהשך אמר שר הביטחון: "בשמי ובשם הציבור בישראל, אני רוצה להביע הערכה לממשל טראמפ, וכי אנו שמחים לראות את חבר הקבינט הראשון מבקר בישראל. אנו מקווים לראות את הנשיא דונלד טראמפ בירושלים השנה גם כן". 

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ניידת משטרה, אילוסטרציה. צילום: רפאל חיון

שוטר נעצר בחשד שנהג בשכרות

השוטר עוכב לבדיקת "ינשוף" ולאור ממצאיה רישיונו נשלל במקום, ונפתח נגדו הליך של הוצאה לחופשה כפויה