לאחר שאמש לא הצליחו להגיע להסכמות, ובתום שעות ארוכות בפגישת משא ומתן נוספת שנארכה היום, ראשי , שר החינוך ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳ חתמו על הסכם ריצה משותפת עם ראשי ״״, ונפתלי בנט. הריצה תהיה במסגרת בלוק טכני על פי ההרכב הבא:

1 – איילת שקד
2 – הרב רפי פרץ
3 – השר בצלאל סמוטריץ׳
4 –
5 – מוטי יוגב
6 – אופיר סופר
7 – מתן כהנא
8 – עידית סילמן
9 – רוני ססובר
10 – אורית סטרוק
11 – הימין החדש
12 – הימין החדש
13 – הרב אלי בן דהן

״בשורה נפלאה לגוש הימין. שבועות של מאמצים נשאו כעת פרי" אמרה איילת שקד, מי שתנהיג את הרשימה המאוחדת. "איחדנו את מפלגות הימין לריצה משותפת כדי להבטיח שקולות יקרים לא ילכו אל הפח. בשבועות האחרונים פעלתי לכך מסביב לשעון יחד עם שותפיי לדרך. הצלחנו. כעת פניי לחיבורים נוספים. בכוונתי להמשיך במאמצים לאחד גם את עוצמה יהודית וזהות. כולנו צריכים להיות בסיעה אחת גדולה. נמצה את מאמצי האחדות עד הדקה האחרונה״.

בנט חותם על ההסכם

בעקרונות שהוסכמו:

1. הסיעה תנהל את המו״מ הקואליציוני מול ראש הממשלה נתניהו במשותף במטרה להביא להקמת ממשלת ימין בראשותו.
2. שילוב אנשי עוצמה יהודית ושאר מפלגות הימין ברשימה ייעשה על בסיס שריון/ים בליכוד, בהתאם לדרישת איתמר ובהמשך לסיכום שהושג בבחירות האחרונות.
3. השותפים ידרשו חקיקת חוק נורבגי מרובע.

בתגובה לפרסום אודות שריונים בליכוד, בליכוד הגיבו: " כבר מיצה את מכסת האיחודים שלו בחבירה עם כחלון. לא יהיו יותר שיריונים בליכוד". גורמים בליכוד מיהרו לתקוף: "זה איחוד פיקטיבי אם לא מכניסים לתוכו את כל המפלגות מימין. אם בכך נגמר המהלך, כשמנגד המפלגות הערביות מאוחדות, גוש הימין בסכנה וודאית לאיבוד השלטון. בנט, שקד וסמוטריץ׳ השאירו בכוונה בחוץ 5-6 מנדטים לגוש הימין – והם מסכנים במודע את המשך שלטון הימין. עדיין לא מאוחר מדיי לתקן את הטעות המסוכנת הזאת".

"בשבועות האחרונים התנהל משא ומתן בין פלגי . הסכמה שניתן היה להגיע אליה תוך שעתיים לקחה שבועות ארוכים משיקולי אגו ומיקומים" תוקפים בעוצמה יהודית. "גם בימים האחרונים שמענו על ויכוח עקרוני וחשוב: מי יוצב במקום התשיעי, ואנו "שמחים" ששני חלקי הצליחו להגיע להסכמות כיסאולוגיות.

"עוצמה יהודית לא קשורה בשום דרך להסכמים אלו, ואין בין נציגי המפלגה כל הסכם עם הליכוד או הבית היהודי "המאוחד". הערב תאשר מזכירות המפלגה את הסכם העקרונות שסוכם עם מפלגת נעם, ואנו מציעים למי שמבקש שריון בליכוד – להצטרף לליכוד: הגיע הזמן שיפסיקו לנסות להשיג שריונים על הגב שלנו".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.