20:01 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > סופית: נתניהו לא ישתתף בהשבעת טראמפ

סופית: נתניהו לא ישתתף בהשבעת טראמפ

פרסום ראשון: על אף הדיווחים על הניסיונות החוזרים ונשנים של צוות המעבר להזמין את ראש הממשלה לטקס המרגש, בלשכת נתניהו מודיעים כי אין כוונה להגיע לטקס

ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לא ישתתף בטקס ההשבעה של נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ, כך נודע היום (ג') לאתר ערוץ 20.  זאת לאחר שלפני עשרה ימים דיווח "הניו יורק פוסט" כי יועצי הנשיא הנבחר מעוניינים להזמין את ראש ממשלת ישראל לטקס ואמרו אז כי "יש תכנון שטראמפ ייפגש עם נתניהו".

פגישתם האחרונה של נתניה וטראמפ. צילום: לע"מ
פגישתם האחרונה של נתניהו וטראמפ. צילום: לע"מ

 

הדיווח, כך נכתב בעיתון האמריקני, מבוסס על מקור המקורב אל צוות המעבר של הנשיא הנבחר. "יש תכנון שטראמפ ייפגש עם נתניהו, השניים משוחחים כל הזמן ונתניהו העלה את האפשרות שיבוא לטקס ההשבעה", אמר אז המקור ל"ניו יורק פוסט".

היום, אומרים בלשכת ראש הממשלה כי נתניהו לא צפוי להשתתף בטקס על אף הדיווחים לפיהם הוזמן. "אין סיבה מרכזית ואין שום קשר לחקירות", אמרו גורמים בלשכה, שהוסיפו כי רה"מ לא קיבל הזמנה.

אתמול הודיע ראש הממשלה על ביטול הנסיעה לפסגת הכלכלה השנתית בדאבוס. לדברי הלשכה, הביטול נגרם בשל חפיפה עם מועדי הוועידה הבינלאומית בצרפת ועם כינוס מועצת הביטחון, בשתיהן צפויה להתקבל החלטה אנטי ישראלית נוספת וראש הממשלה צריך לפעול על מנת לסכל אותה.

צפי לשינוי גדול עם כניסת טראמפ לבית הלבן

כזכור, יום לאחר היבחרו, התקשר ראש הממשלה נתניהו לברך את טראמפ על ניצחונו במערכת הבחירות. הנשיא הנבחר הזמין את נתניהו להיפגש בארצות הברית "בהזדמנות הראשונה". כעת, כך נראה, ההזדמנות הראשונה תידחה שוב.

טראמפ בראיון לפוקס ניוז: "ישראל מאוד חשובה לי"

זו לא הפעם הראשונה בה משהה נתניהו פגישה עם טראמפ. במהלך קמפיין הבחירות בארה"ב דחה נתניהו הצעה של המועמד הרפובליקני להגיע לישראל ולהיפגש עימו. אז עשה זאת מחשש להיתפס כמי שמתערב במערכת הבחירות האמריקאית. מאוחר יותר, כששהה בניו יורק, פגש נתניהו את שני המועמדים לנשיאות, טראמפ וקלינטון.

מאז נבחר טראמפ הוא חוזר על מסרים פרו ישראלים ונראה כי הוא פועל בתיאום עם נתניהו. באחרונה, בטרם התקבלה ההצעה האנטי ישראלית במועצת הביטחון של האו"ם, העלתה מצרים לדיון הצעה בנוסח זהה. נתניהו, בסיוע של טראמפ, גרם לנשיא מצרים א-סיסי לסגת מההצעה ולהוריד אותה מסדר היום. טראמפ עצמו התבטא בטוויטר שלו כי לאחר שייבחר, דברים באו"ם ייראו אחרת.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מחאה של תושבי עמונה מול בית ראש הממשלה בחודש מרץ. צילום: פלאש 90

תושבי יו"ש יפגינו נגד ראש הממשלה: "מאוכזבים"

נציגי משפחות שכולות וראשי רשויות מיהודה ושומרון הודיעו בעקבות נאומו של ראש הממשלה כי יקימו אוהל מחאה ויפתחו בשביתה שבת מול ביתו