צילום: צילום מסך

 

הלילה (ד') נדחתה בכנסת הצעת החוק של חבר הכנסת מיקי זוהר לדחות את סגירת הערוץ בשנה. עם זאת, הסתייגותו של זוהר לפיה 40 מעובדי הטלוויזיה החינוכית ייקלטו בתאגיד השידור הציבורי למשך שנה התקבלה. בכך כשל המאבק נגד סגירת הטלוויזיה החינוכית, והערוץ המיתולוגי שסיפק לנו במשך יותר מ-50 שנים תכנים אהובים בכל בית ייסגר ב-15 באוגוסט הקרוב.

הבוקר, פורסם בעמוד הפייסבוק של החינוכית פוסט עם הטקסט: "מודיעה בצער רב כי ההסתייגות של ח"כ מיקי מכלוף זוהר להצלתי נדחתה לפנות בוקר. לפיכך יתסיימו שידוריי ב-14.8.18". הפוסט זכה לאלפי לייקים ומאות תגובות ושיתופים. מרבית התגובות היו תומכות ואף כועסות על המצב. "לצערי לא נשארו שידורי ילדים עם תוכן נורמלי", נכתב בתגובה אחת. "כל כך עצוב ומתסכל, מבין הערוצים השפויים שנותרו לראות בטלוויזיה", הוסיפה אחרת.

ההחלטה לסגור את הטלוויזיה החינוכית התקבלה במסגרת פירוק רשות השידור והקמת תאגיד השידור הציבורי החדש – החינוכית תוטמע למעשה בשידורי התאגיד החדש "כאן", שהוקם לפני יותר משנה. עובדי הטלוויזיה החינוכית יצאו למאבק על מנת למנוע את הסגירה הצפויה ואף הפגינו בכיכר רבין בחודש שעבר, אולם בהצבעה אתמול בכנסת הוחלט שהחוק בנושא לא ישתנה.

הטלוויזיה החינוכית היא ערוץ הטלוויזיה הראשון ששידר בישראל – לפני הערוץ הראשון: בעבר נקראה בשם "הטלוויזיה הלימודית", ושידרה כמה מהתוכניות המוכרות והוותיקות בישראל, בהן "קרובים קרובים", "זהו זה", "פרפר נחמד", "רגע עם דודלי", "בלי סודות" ועוד.

לאחר שתיסגר, האפיק שלה – ערוץ 23 – ייקרא "כאן חינוכית" וישמש גם הוא בעיקר לשידורי ילדים ונוער. בין היתר ישודרו בו תוכניות ששודרו עד עכשיו בחינוכית, כמו "ילדי בית העץ", "החפרנים", "גלילאו" ו"שוסטר ושוסטר". תוכניות למבוגרים בהפקת החינוכית כמו "ערב חדש", "תיק תקשורת" ו"עושים סדר" יסתיימו. הארכיון של החינוכית בתחום הפקות המבוגרים, הכולל את  "קרובים קרובים", "חדר 101", "חוצה ישראל" ועוד – יועבר לכאן 11 וישודר שם בהתאם לשיבוץ בלוח השידורים.

 :עוד באותו נושא