איגוד השידור האירופי אישר היום (חמישי) באופן רשמי כי אירוויזיון 2019 יתקיים בביתן 2 של מרכז הירידים בתל אביב.

נטע ברזילי זוכה באירווזיון בליסבון ומבטיחה את קיום התחרות בישראל. צילום:פדרו נונס, רויטרס

 

כזכור, העיר ירושלים הייתה המועמדת הראשונה לאירוח התחרות הפופולרית, אולם נפסלה בשל התנגדות הסיעות החרדיות לקיום החזרות בשבת. מנגד, ראש עיריית תל-אביב רון חולדאי הביע עוד בחודש יולי את הסכמתו לקיים את האירוויזיון בתל-אביב.

 

בתוך כך, נציגי איגוד השידור דרשו לאחרונה מראש הממשלה בנימין נתניהו להתחייב בכתב לאפשר קיום חזרות גנרליות בשבת, חופש עיתונות וביטוי מוחלט לכל המשלחות והמבקרים, להעניק אשרות כניסה לישראל לכל האורחים ללא קשר לדעות הפוליטיות שלהם, לאפשר חופש תנועה מוחלט למבקרים ולהעניק עצמאות מוחלטת לתאגיד בעריכת משדר האירוויזיון. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי העניין ידון לאחר החגים.

"כפי שאמרתי בתחילת הדרך, חשבתי שנכון שירושלים בירת ישראל תארח את האירוויזיון. מרגע שהתקבלה ההחלטה על אירוח האירוויזיון בתל אביב, אין לי ספק שמדינת ישראל והעיר תל אביב יארחו את האירוויזיון בצורה הטובה והמכובדת ביותר", נמסר מטעמה של שרת התרבות והספורט מירי רגב, "מאחלת הצלחה לתאגיד השידור שאמון על ההפקה ומאחלת כמובן הצלחה גם לביצוע הישראלי שייצג אותנו בתחרות".

השרה מירי רגב. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

 

כזכור, השרה רגב הביעה בתחילת הדרך התנגדות נחרצת לקיום האירוויזיון מחוץ לירושלים. בראיון שהעניקה לאתר 'סרוגים' לאחר זכייתה של נטע ברזילי היא הבהירה "האירוויזיון אם יהיה בארץ, יהיה רק בירושלים. אני אעמוד על זה באופן חד וברור. יש למדינת ישראל בירה- ירושלים, והיא מעבירה את המסר. אם הם לא רוצים להתארח במקום שאנחנו כמדינה מארחת רוצים אותה- אז שלא יתארחו בישראל".

שר התקשורת איוב קרא בירך אף הוא על ההחלטה, "אני מברך על החלטת איגוד השידור האירופאי EBU לקיים את האירוויזיון בת"א. אני בטוח שהן העיר המארחת והן הגוף המשדר יעשו עבודה טובה ומקצועית ויאדירו את שמה של ישראל בעולם. זוהי הזדמנות פז לארח בישראל עשרות אלפי תיירים ותחרות בינ"ל מושקעת – ולעשות זאת על הצד הטוב ביותר. בהצלחה!", צייץ השר.

לינור בר-אל

לינור בר-אל