המועצה להשכלה גבוהה אישרה היום בצהריים (חמישי) את החלטת יו"ר המל"ג, השר , להקמת פקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל שבשומרון.

בנט הביא את הנושא לאישור המל"ג בהתאם להמלצת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. ההחלטה עברה ברוב של 13 תומכים מול 5 מתנגדים. בדיון על הקמת הפקולטה השתתפו 18 חברי מל״ג בחלוקה הבאה: 9 נציגי אוניברסיטאות, 4 נציגי ציבור, 3 נציגי מכללות, נציג סטודנטים ויו״ר המל"ג בנט.

"מערכה של שנתיים הסתיימה בניצחון גדול של הקמת ", אמר יו"ר המל"ג נפתי בנט והוסיף: "חברי המל״ג קיבלו החלטה נכונה לטובת מדינת ישראל, שסובלת ממחסור חמור ברופאים".

הדרך לאישור הקמת בשומרון עברה תלאות רבות. היא קיבלה את אישורן של ועדת בדיקה חיצונית שהורכבה מגורמי מקצוע בלתי תלויים, של המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון והיום מל"ג ישראל אישר אותה באופן סופי.

"את ההחלטה לפתוח פקולטה נוספת בתחום קיבלתי מתוך ידיעה שאוניברסיטת אריאל עומדת בכל הדרישות והתנאים, כפי שנקבע בשורת החלטות לאורך הדרך", הבהיר היום בנט. הוא התייחס למכשולים שהיו בדרך: "עמדנו מול לחצים עצומים של גורמי שמאל בעלי אינטרס, מול קרטל אוניברסיטאי שעשה הכל, הלכה למעשה, כדי לתקוע מקלות בגלגלים", עוד הוסיף: "זהו ניצחון השכל הישר על פני האינטרס הצר, ואני גאה בכך. ברכותיי לסטודנטים שיבואו בשערי הפקולטה כבר בשנת הלימודים הקרובה, הניצחון הזה שלכם".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.