ז"ל

הותר לפרסום שמה של הנהגת שנהרגה בתאונת המנוף שהתרחשה אתמול (א') בכפר סבא. ההרוגה, נטע רוטמן (52), תושבת קריית אונו ומנהלת מחלקת ייעוץ בעמותת " ישראל".

רוטמן, פעלה במשך שנים למען שילוב אנשים עם מוגבלות בחברה, והיא בעצמה הייתה נכה מלידה והתניידה בכסא גלגלים. רוטמן יצאה עם מכוניתה ממרכז שרונה בכפר סבא, שם פועלים משרדי העמותה, כשחלק ממנוף מאתר בנייה שהיה סמוך אליה נפל ומחץ אותה למוות.

בן זוגה של נטע רוטמן ב-18 השנים האחרונות, אלון מאורי (48), סיפר כי רק לפני שבוע חגגה נטע יום הולדת. השניים הכירו בטיול סקי של עמותת "אתגרים". מאורי סיפר כי ביום התאונה בני הזוג קיבלו הודעה כי הם עתידים לקבל את המפתח לדירה החדשה שרכשו בגני תקווה.

"היא דיברה איתי דקה לפני שזה קרה, כשהיא הייתה ברכב", שיחזר מאורי את הרגעים האחרונים, "אחרי דקה קיבלתי שיחה מאיתורן שבה נאמר לי שיש בעיה עם הרכב. ניסיתי להתקשר אליה ולדבר איתה. חשדתי, אחרי כמה זמן הייתה תמונה בטלוויזיה ולא היו לי הרבה ספקות, הכול התאים". "נטע הייתה אהבת חיי" הוא אומר כשהוא מספיד אותה, "כל מה שהיא נגעה היא עשתה בצורה מדהימה ומקצועית. היא גידלה את שני ילדיי התאומים והיינו משפחה כשהם באו אלינו"

זירת התאונה. צילום: מד"א


ולאדי גור ארי, חבר ועדת הנגישות של חברת החשמל, ספד גם הוא לרוטמן: "רמת הידע של נטע בדיני הנגישות היה מרשים. נטע התעקשה על הפרטים הכי קטנים. איבדנו לוחמת אמיתית. יהי זכרה ברוך".

גם יובל וגנר, נשיא עמותת נגישות ישראל נפרד מרוטמן: "הייתה לי הזכות לעבוד עם נטע ולהיות גם חבר אישי. לנטע זכויות רבות בהנגשה ישראל. בור עצום נפער לו פתאום בעמותות נגישות ישראל. בזכות פועלה של נטע מאות ארגונים בישראל הינם נגישים לאנשים עם מוגבלות. אנחנו מחבקים את המשפחה. יהי זכרה ברוך. מכל משפחת עמותת נגישות ישראל".

הבוקר, הייתה רוטמן אמורה לטוס לווינה ולהשתתף בכנס בבנייני האו"ם בנושא נגישות: "הלכה לנו מישהי מדהימה שניצחה את המגבלה ביד רמה ועם חיוך", אמר מייסד עמותת "נגישות ישראל", רני בנימיני.

כרגע מסתמן כי המשטרה תבקש להאריך את מעצרו של מפעיל המנוף. הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה.:עוד באותו נושא