“לא יכולה להגדיר את האושר, הילד בבית”, כך אמרה הבוקר (שלישי) לרדיו “גלי ישראל” אושרה אזריה אמו של חטיבת עם שובו הבייתה של בנה מעונש המאסר שריצה בכלא הצבאי. “אנחנו מאושרים סוף סוף, שמע ישראל ה’ אלוקינו ה’ אחד”.

“קפצנו עליו, קפצנו עליו”, תיארה אושר את רגע השמחה. “הוא עדיין קצת בשוק, זה עוד לא מתעכל לו”, סיפרה האם על מצבו של אלאור. האב צ’ארלי אזריה אמר הבוקר: “משקל של 26 חודשים של עוול, הסיוטים ברוך השם, עכשיו נפתחו שערי שמיים”. “זה פשוט לא להאמין זאת הרגשה – כמו אחרי לידה”. לדבריו, “כולם מסביבו, אנחנו לא עוזבים אותו לרגע, מעכשיו רק שמחות במשפחת אזריה. היום כבר טוב, היום הוא יום מעולה”.

צ’ארלי אזריה מחוץ לביתו, היו. צילום: לירן לוי

 

אחרי שמשפטו הסעיר מדינה שלמה, לוחם כפיר טוראי , שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון, הבוקר (ג’) לביתו מבסיס הכליאה 394 עם סיום ריצוי 14 חודשי מאסר שהוקדם ביומיים לרגל חתונת אחיו. כך נמסר הבוקר מדובר צה”ל.

“הלב שלי בבית! אחי הקטן, האושר שלי, הגיבור שלי. משמחה. אני פשוט לא מאמינה שהסיוט הזה נגמר!”, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה אחותו אתי, עם הגיעו לביתו שברמלה עם חולצה עליה כתוב “אין לי ארץ אחרת”.

קבלת הפנים לאלאור אזריה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

שחרורו של אזריה, מגיע לאחר שוועדת השחרורים הצבאית החליטה לדחות את בקשתו לשחרור, אך קיבלה את בקשתו להפחית שליש מעונשו על התנהגות טובה. מפקד הכלא העניק לו 48 שעות חופשה לפני התאריך שנקבע עבורו. הוא קיבל את הבשורה בשעה 5:30 בבוקר, ולאחר שסיים לחתום על טופס טיולים, יצא משער הכלא לביתו. שם חיכו לו שלטי “כמה טוב שבאת הבייתה” ואף תקעו בשופר.

עם יציאתו לביקור מדיני בקפריסין, התייחס גם נתניהו לשחרור ואמר כי הוא “ הדבר הזה”.

תמונה ראשונה של אזריה מחוץ לכלא. צילום: יוסי גוזלן

שרת התרבות והספורט מירי רגב שוחחה הבוקר עם האב צ’רלי ואמרה לו: “מזל טוב. אני שמחה ומתרגשת בשבילכם. אני מאחלת לאלאור שיתחיל עכשיו חיים אחרים – חיים שקטים, אחרי כל מה שהוא עבר. גם אתם כמשפחה שליוותה אותו ותמכה בו בכל רגע, תחזרו למסלול חיים נורמלי. שיהיה לכם רק טוב”.

רגב אף הבטיחה לצ’רלי כי תמשיך לעמוד לצידו של אלאור. “אחרי השלב שהוא יחזור למסלול חיים שגרתי, נתחיל לפעול למחיקת הרישום הפלילי כדי שהרישום הזה לא יפריע לו בהמשך דרכו”, אמרה.

גם שר התקשורת איוב קרא הגיב לשחרורו של אזריה וכתב בטוויטר: “שמח ומאושר לראות את הלוחם אלאור אזריה משתחרר סוף-סוף וחוזר הביתה, לחיק משפחתו המופלאה והאוהבת”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.