סוכני ה-FBI פשטו בסוף חודש יולי על ביתו של , מנהל קמפיין הבחירות של נשיא ארה"ב , כך עפ"י דיווח של ה"וושינגטון פוסט". הסוכנים החרימו מסמכים וחומרים נוספים בנוגע לחקירת המעורבות הרוסית בבחירות האמריקניות ב-2016.

רוברט מנפורט, מנהל קמפיין הבחירות לנשיאות של דונלד טראמפ. צילום: רויטרס
רוברט מנפורט, מנהל קמפיין של דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

הסוכנים הפדרליים הגיעו לביתו ללא התרעה בשעות הבוקר המוקדמות ב-26 ביולי, יממה לאחר שנפגש מנפורט מרצונו עם אנשי ועדת המודיעין של הסנאט. דוברו של מנפורט אישר את הפרטים.

צו החיפוש שניתן לסוכני ה-FBI שעבדו יחד עם התובע המיוחד, רוברט מולר, היה רחב. מולר שיכנע שופט פדרלי להעניק את הצו הרחב לפשיטה במטרה לוודא שמנפורט שאמנם שיתף פעולה עד כה, אכן העביר את כל המסמכים שברשותו לבולשת. אנשים המעורים בפרטים מסרו כי המסמכים שנתפסו הם אותם מסמכים שמנפורט עצמו העביר לרשויות.

ייתכן כי הפשיטה נועדה להעביר למנפורט מסר כי לא יצפה לטיפול עדין או לאדיבות משפטית מהצוות של מילר.  החיפוש נערך בתקופה בה הגביר מילר את הלחץ המשפטי על מנפורט, תוך שהוא מגבש סמכות בשורת חקירות שונות בהיבטים שונים של חייו האישיים והמקצועיים של מנהל הקמפיין לשעבר.

התובע המיוחד רוברט מולר. צילום: ה- FBI
התובע המיוחד . צילום: ה- FBI

בני בריתו של מנפורט חוששים שמילר מנסה לבנות תיק נגדו שאיו קשור לקמפיין 2016 בניסיון להביא את מנפורט לספק מידע על מקורביו של טראמפ. המסמכים שסיפק מנפורט כוללים רשמים מפגישתם של דונלד טראמפ הבן ועורכת הדין הרוסיה ביוני של השנה שעברה. כזכור, לטראמפ הבן הובטח כי יקבל בפגישה מידע מפליל מהרוסים אודות היריבה בבחירות לנשיאות, .

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.