1:11 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > סוכם: חגיגות ה-70 ימומנו ע"י האוצר וקק"ל

סוכם: חגיגות ה-70 ימומנו ע"י האוצר וקק"ל

אחרי שטען כי חגיגות ה-70 למדינת ישראל, הן 'חגיגות הליכוד', סיכם שר האוצר משה כחלון עם ראש הממשלה כי עלות החגיגות תמומן ע"י קק"ל וקופת המדינה. רגב: מדובר בעלות הזולה ביותר לחגיגות העשור עד כה

טקס ה-50 לאיחוד ירושלים

חגיגות ה-70 למדינת ישראל ימומנו על ידי המדינה, כאשר מחצית התקציב תגיע מקופת המדינה ומחצית נוספת מהקרן הקיימת לישראל. הפתרון הגיע לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו התערב במשבר שנוצר בין שרת התרבות והספורט מירי רגב ובין שר האוצר משה כחלון. על פי המתווה שסוכם, 50 מיליון ש"ח יינתנו בידי קק"ל ובידי קופת המדינה כ"א.

רגב אמר כי היא "שמחה ומודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על שפתר את משבר תקציב אירועי ה-70 למדינת ישראל". עוד הוסיפה השרה רגב כי היא "מודה לקק"ל ולשר האוצר על שאפשרו לציין את אירועי ה-70 כפי שציינו בכל עשור". עוד הדגישה רגב כי תקציב חגיגות ה-70 מקופת המדינה הוא הנמוך ביותר שהוקצה לציון אירועי עשור עד כה. כזכור, בתחילה יזם נתניהו מסע גיוס תרומות עולמי, אך יוזמה זו כשלה.

חגיגות העצמאות ה-69. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
חגיגות העצמאות ה-69. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"מאז ומתמיד דאגו ממשלות ישראל למימון אירועי הדגל לציון עשור לעצמאות המדינה. כך נעשה, בחגיגות ה-60 למדינה הועמד תקציב בסך כולל של כ-140 מיליוני שקלים ובחגיגות היובל הועמד תקציב של כ- 120 מיליוני שקלים".

>>להורדת אפליקציית ערוץ 20, לחצו >>

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה: "אני סמוכה ובטוחה כי ציון 70 שנה לעצמאותה של מדינת ישראל הינה הזדמנות לזקוף קומתנו ולהביא לידי ביטוי את ההישגים הרבים של מדינת ישראל, תרומתה של המדינה לאנושות ואת היותנו חברה חדשנית פורצת דרך. עם שחזר למולדתו, שם נטועים שורשינו משחר ימי ההיסטוריה ועד ימינו אנו".

"לא רוצה לממן את 'חגיגות הליכוד'"

כזכור, אמש דווח כי שר האוצר כחלון מתנגד בתוקף להעברת הסכום. בטענה כי הוא לא מעוניין  להיכנע לדרישות מוגזמות בזמן שחסרים תקציבים לנכים ולסל התרופות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון. צילום: פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון. צילום: פלאש 90

מקורביה של רגב האשימו את כחלון במניעים לא ענייניים. "התקציב שהציגה השרה לראש הממשלה לקראת אירועי ה-70 הוא 100 מיליוני שקלים מקופת המדינה, ועוד 50 מיליוני שקלים שיושגו מאיסוף תרומות. בשיחות סגורות טען כחלון כי אינו מוכן לממן את מה שהגדיר 'חגיגות הליכוד'. לצערנו, מצופה היה מהשר כחלון שינהג בממלכתיות שאפיינה את שרי האוצר הקודמים ולאפשר למדינת ישראל לקיים את אירועי ה-70 בצורה מכובדת וראויה. השר כחלון ואנשיו הם האחרונים שיוכלו להטיף לשרה רגב מהי רגישות חברתית".

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

צילום: אריאל וויטמן

שיבושים בנתב"ג: "העובדים לקחו את הנוסעים כבני ערובה"

עיכובים בפריקת המזוודות, הורדת הנוסעים, ועיכובי טיסות בשל מחאת עובדים שלא התייצבו למשמרתם. "אנחנו דחוסים בחדר חשוך ומחכים שיתנו לנו לעלות לטיסה"