נכנע: רב המרצחים מרואן ברגותי. צילום: פלאש90
המטרה: ביקור רב המרצחים . צילום: פלאש90

 

שר הפנים, , הודיע כי יאמץ את המלצת השר לנושאים אסטרטגיים ולביטחון פנים, , ויסרב לכניסתם של חלק ממשלחת אירופי המתוכננת לבקר בישראל וברשות הפלסטינית.

המשלחת כוללת 20 משתתפים ובהם חברי פרלמנט צרפתים, חברי פרלמנט אירופאי וראשי ערים בצרפת ואמורה להגיע לביקור בישראל וברשות הפלסטינית בשבוע הבא. המשלחת הודיעה כי מטרת הביקור הרשמית היא ביקור רב המרצחים מרואן ברגותי בכלא הדרים, במסגרת תמיכתם בברגותי ובאסירים פלסטינים.

"מדיניות תקיפה". ארדן ודרעי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
"מדיניות תקיפה". ארדן ודרעי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

לאחר שבחן את המלצת השר ארדן ואת חומר הרקע בעניינם, הודיע, כאמור, השר דרעי כי כניסתם לישראל של חברי המשלחת תסורב עם נחיתתם. אי לכך, הוצע כי יעודכנו חברי המשלחת מבעוד מועד בנושא ולא יטוסו כלל.

"אין זאת הפעם הראשונה שאני מונע כניסתם של פעילי חרמות נגד ", אמר השר דרעי, "אולם הפעם, מדובר במשלחת בכירים אירופאיים המגיעים לפעול נגד והנושא מקבל נופך אחר. לאחר שבחנתי את הרקע ונסיבות, החלטתי שאין למשלחת זאת מקום בישראל".

לדברי השר ארדן, "במסגרת המדיניות התקיפה שאני מוביל, להיאבק במובילי החרם נגד ישראל, לא נאפשר את כניסתם של אלה הקוראים לפגוע במדינת ישראל באופן אקטיבי ובמיוחד לאור בקשתם לפגוש ולחזק את רב המרצחים ברגותי ובכך לתמוך בטרור. מדובר בפוליטיקאים בכירים אשר תומכים באופן עקבי בחרם על ישראל ואף מקדמים אותו".

גם בחודש מרצ השנה, מנעו רשות ההגירה והאוכלוסין והמשרד לנושאים אסטרטגיים את כניסתו של פעיל פרו-פלסטיני לתחומי מדינת ישראל. הפעיל, יו לנינג, הוא יו"ר ארגון "קמפיין הסולידריות הפלסטיני", שהוא ארגון החרם הגדול בבריטניה הפועל לקידום של דה-לגיטימציה למדינת ישראל, ואחד מהבולטים באירופה. הגדילו לעשות פעילי הארגון שהשתתפו במשט המרמרה הפרו פלסטיני הטורקי וגם באתר הרשמי של "קמפיין הסולידריות הפלסטיני" ניתן למצוא קריאות רבות לחרם נגד ישראל.

פעיל ה-BDS יו לנינג. צילום: פליקר, עמוד "קמפיין הסולידריות הפלסטיני"
פעיל ה-BDS יו לנינג. צילום: פליקר, עמוד "קמפיין הסולידריות הפלסטיני"

 

מעבר לפעילותו למטרות חרם נגד ישראל, הפעיל הקיצוני לנינג מנהל קשרים עם ארגון הטרור חמאס. השיא הגיע בשנת 2012 אז הגיע לביקור בעזה במהלכו נפגש עם איסמאעיל הנייה ובכירים נוספים בארגון.

עם נחיתתו של לנינג בישראל, הוא נתקל באיסור כניסה ונאלץ להמריא חזרה לבריטניה. המשרד לנושאים אסטרטגיים, רשות ההגירה והאוכלוסין ומשרד החוץ החליטו למנוע את כניסתו לישראל, בהתאם להנחיית הממשלה ששינתה גישה בכל הקשור לפעילי חרם שרוצים להיכנס לתחומי המדינה.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.