אחרי חודש וחצי של תחזור הכנסת היום (ב’) לפעילות סדירה ותפתח את . הפגרה האחרונה הייתה פעילה במיוחד וכללה עיסוק רב בחוק השידור הציבורי. כעת, לרגל פתיחת מושב הקיץ, צפויים חברי הכנסת לחזור לשלושה חודשי עבודה, במרכזם על סדר היום של המליאה בשבועות הקרובים בין היתר: פיצול , סוגיית השבת ומאבק הנכים.

נושא נוסף צפוי להעסיק את חברי הכנסת בחודשים הקרובים הוא חוק הלאום שאושר אתמול בבוקר בוועדת שרים לחקיקה, ומגדיר בחוק יסוד את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, קובע כי השפה הרשמית היא עברית ולשפה הערבית מעמד מיוחד, וירושלים היא בירת ישראל. החוק אושר בוועדה עם התניה לפיה הוא יחזור אליה אחרי הקריאה הטרומית לדיון נוסף, אתמול הצהיר השר לוין כי הכוונה היא להשלים את חקיקת החוק עוד במהלך המושב הנוכחי. 
"שופטים נבחרים בחדרים סגורים", יריב לוין.  פלאש 90
השר לוין, מתכוונת להעביר את עוד במושב הנוכחי. צילום:  פלאש 90
במקביל עומדות על הפרק גם סוגיית פתיחת בתי עסק בשבת, שכן החלטת בג”ץ, המאפשרת לעיריית תל אביב להכריע בשאלת פתיחת המרכולים בתחומה, מטרידה את המפלגות החרדיות שהבהירו שלא יאפשרו הפרה של הסטטוס קוו. גם תכניתו של שר האוצר משה כחלון “נטו למשפחה”, האמורה לסבסד תשלום עבור צהרונים, ממתינה בקנה וייתכן שאישורה יעורר חיכוכים מסוימים. 
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.