מנהיגות אמיתית לא נבחנת בפופוליזם, מנהיגות אמיתית לא נועדה בכדי להשביע את רצון העם שלרוב לא בקיא בסוד העניינים שבהם נמצאים מנהיגו.
מנהיגות אמיתית נועדה בכדי לקבל החלטות עבור רבים ואחרים מתוך שליחות ואחריות לעשות את הדבר הנכון ביותר עבורם, לאחר שקיבלת את הזכות הענקית הזאת על ידם.
השייח הציבורי סביב מגיפת הקורונה יוצא מפרופורציות, אנשים כדוגמאת פרופסור לס הפכו לגיבורי תרבות, ומליצנים רפואיים הפכו למסבירי לאומיים כמה הקורונה לא באמת מסוכנת וכמה צריך לחזור לשגרה מבלי להסתכל אחורה אלא רק קדימה עם עיניים עצומות לרווחה, ישר אל תוך תהום.
משבר הקורונה הינו משבר שייכתבו עליו רבות בספרי ההיסטוריה, אנחנו ככל הנראה נמצאים בתקופה הקשה ביותר בעולם המודרני, שלא קשורה במלחמת עולם.
דבר אחד ברור ואותו יש להגיד – הדרך היחידה למגר קורונה היא סגר. עובדתית. אין שום דרך אחרת להקטין את התפשטות המגיפה מלבד להרחיק בין אנשים ובכך לעצור שרשראות הידבקות בלתי נגמרות.
אם הדבר הזה ברור לנו, אזי כל יום שאין סגר והקורונה ממשיכה להתשפט הוא פשוט בזבוז זמן והעמקת המשבר.
בגל הראשון מדינת ישראל פעלה כנדרש וסגרה את המשק כאשר היו 700 חולים מאומתים בלבד. כרגע יש בישראל מעל ל-12,000 מה שמעיד על מתמטיקה פשוטה – אנחנו לקראת יציאה משליטה כמעט בוודאות.
ליבי עם בעלי העסקים הסובלים מאוד, אך עליהם לדעת דבר אחד, כל עוד הקורונה תהיה איתנו, מצבם לא ישתפר. המשבר מעמיק גם כאשר אין הגבלות. בעלי העסקים פשוט לא מצליחים לחזור לתקופה שלפני הקורונה מהסיבה הפשוטה – הקורונה עוד איתנו.
אי לכך, יש לפעול בדיוק כמו שקרה באיטליה וספרד, מבלי חלילה להגיע למצב לו הם הגיעו – עשרות אלפי הרוגים.
כרגע בספרד ובאיטליה יש 0 נדבקים ביום. וחזרה כמעט טוטאלית לשגרה.
אם נדע להקדים תרופה למכה, ולסגור באחריות לצד סיוע מתבקש ונדרש כלכלית לכל הנפגעים כאשר המדינה תכריז על מצב חירום לאומי, נוכל לנצח את הקורונה וכנראה מהר יותר מאשר נמנע מהסגר.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.